Глава УГКЦ надіслав вітального листа видатній українській письменниці Ліні Костенко з нагоди 80-літнього ювілею, який поетеса відзначила 19 березня.
«Нічого Вам не бажаю від себе, бо не знаю, що насправді було би Вам на користь. Бажаю, хіба тільки одне, щоб ті дари, якими милостивий Господь хоче Вас нагородити, Ви прийняли від Нього з великою вдячністю. Молюся у Вашому наміренні, бо для мене слова, якими говорите, звучать пророчо, звіщають Божу правду і підтримують на дусі. Сердечне Вам спасибі», — йдеться у листі-вітанні Патріарха Любомира.
Поетеса вийшла до людей вперше за багато років мовчання і відмови від видання своїх книг. Вона вийшла у заповнений вщерть зал, який не вмістив усіх охочих, тому інші містилися у фойє, оглядаючи виступ ювілярки з екранів.
«Я справді надумала повернутися в цю літературу, в цю культуру. Бо важкий час – це завжди мій час. Ми зараз тут, на презентації книжки, а в мене презентація життя. І я вам скажу: відчуття тяжке – з того боку в мене одібрали життя і з цього віднімають, як зрештою, у всіх нас, у всіх вас. Ми би собі зичили чогось кращого… Ми би собі зичили і незалежності, і достойної держави», — зазначила поетеса.
«…Але що ж, журитись?! Тут було багато слів про поразку… Чого ж програли ми… Чи ми програли?! Ви знаєте, це ж так іде історія, це її кроки. Впритул, звичайно, - це все криза, крах, з дистанції часу – так іде історія. І ми повинні зараз набратися сил, набратися спокою, набратися доброго гумору! Сміх перепалює, а в сльозах можна втопитись. Не треба!», — наголосила вона, продовжуючи.
Довідка:
Присвячене 80-літньому ювілею Ліни Костенко подарункове перевидання історичного роману у віршах «Берестечко» побачило світ у видавництві «Либідь». Художнє оформлення книги здійснив Сергій Якутович. Видання доповнено статтями Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко і Володимира Панченка про «Берестечко». До комплекту також входить аудіоверсія роману,що її озвучив священик УПЦ Петро Бойко, диктор Національної телерадіокомпанії.
Історичний роман Ліни Костенко «Берестечко» – книга про одну з найбільших трагедій української історії – битву під Берестечком. Написана ще в 1966-67 роках, вона згодом не раз дописувалась. Роман закінчується словами: «Не допускай такої мислі, що Бог покаже нам неласку. Життя людського строки стислі. Немає часу на поразку». «"Берестечко" ж то не про поразку, воно про перемогу над поразкою. Через що я його й почала писати», — додала під час презентації Ліна Василівна.
Як інформує прес-служба УГКЦ, Ліна Костенко є однією із трьох найулюбленіших сучасних українських письменників серед молодих читачів. Такі результати показало опитування, що його провели цього року серед студентів Києва.