Предстоятель УПЦ КП порадив Патріарху Московському згадати, як його самого обирали на пост глави РПЦ.
«Яким чином на цьому соборі повинні вирішуватися питання – консенсусом чи більшістю. Москва стоїть за консенсус, а Константинополь – за більшість. Москва стоїть за консенсус – чому? Тому що консенсус – це право «вето». Вони не говорять про «вето», що, мовляв, та чи інша Церква його має. Якби вони сказали про «вето» – то всі би їх висміяли, що вони в церковних питаннях застосовують «вето». Це неприпустимо! Але консенсус по суті означає те саме: якщо одна Церква не згідна, то рішення не приймається. Тому і собор Всеправославний сорок років збирають, а зібрати не можуть. А чому Москва наполягає на консенсусі? Бо вона завдяки цьому собі забезпечує не просто права, а завжди забезпечує перемогу власних інтересів. Якщо щось не відповідає інтересам Москви, то вона не погоджується, і рішення не приймається. Константинополь це розуміє, і тому виступає за прийняття рішень більшістю. Москва на це не погоджується. І зараз розгорнулася боротьба навколо цього: чи консенсусом приймати рішення на Всеправославному соборі, чи більшістю», – сказав в інтерв’ю Патріарх Філарет.
За словами першоєрарха УПЦ КП, в Москві кажуть, що погодяться на автокефалію Українського православ’я, коли усі погодяться, однак отримати одностайну без виключення думку спільноти у будь-якому питанні неможливо. Тому, як наголошує Патріарх Філарет, таким чином питання не можна ставити, бо навіть при проголошенні української держави, під час референдуму – 92% проголосувало «за» незалежність, а 8% були «проти». І хоча вони були «проти», Україна стала державою.
Патріарх Філарет наголошує, що за соціологічними опитуваннями, якраз більшість – за автокефалію, за єдину помісну Церкву.
Першоєрарх УПЦ КП також навів приклад з історії самої РПЦ, коли обирали митрополита Кирила (Гундяєва) на пост Патріарха Московського: «А тебе, Патріарха Московського, обрали як? Всі були згідні? Не всі, а більшість. І велика частина була проти! Але ти вважаєш себе законним патріархом і керуєш також і тими, хто був незгідний з твоїм обранням? Чому ж ти тут, в питанні автокефалії, виставляєш інший принцип?», – підсумував Предстоятель УПЦ КП.