• Головна
  • Новини
  • Предстоятель УПЦ КП закликав архиєреїв РПЦ замислитись над ставленням до Київського Патріархату...

Предстоятель УПЦ КП закликав архиєреїв РПЦ замислитись над ставленням до Київського Патріархату

02.02.2011, 10:25
Предстоятель УПЦ КП закликав архиєреїв РПЦ замислитись над ставленням до Київського Патріархату - фото 1
В УПЦ КП пояснили, чому пленум Міжсоборової присутності РПЦ не прийняв документа про «Прийняття в лоно Церкви тих, хто повертається з розколів». Зокрема таке пояснення вміщене в офіційному зверненні Предстоятеля УПЦ КП до Архиєрейського собору РПЦ.

Патріарх_ФіларетВ УПЦ КП пояснили, чому пленум Міжсоборової присутності РПЦ не прийняв документа про «Прийняття в лоно Церкви тих, хто повертається з розколів». Зокрема таке пояснення вміщене в офіційному зверненні Предстоятеля УПЦ КП до Архиєрейського собору РПЦ. Як зазначив Патріарх Філарет, причина в тому, що в самому Московському Патріархаті визнали, що проект документа «швидше нагадує посередню проповідь, ніж богословський документ помісної Церкви щодо одного з найважливіших питань».

Як йдеться у зверненні, вказаний документ розглядає низку питань, вирішення яких виходять далеко за рамки компетенції однієї Помісної Церкви. Йдеться не лише про питання церковно-практичного, але й канонічного та догматичного характеру.

Патріарх Філарет пояснив, що спроба Московської Патріархії офіційно не визнати скоєні у Київському Патріархаті хрещення «обернулася неминучістю заперечення хрещень і у католиків, і у вірмен, і у старообрядців, і в інших християнських громад, з якими РПЦ багато десятиліть веде екуменічний діалог».

«Стало видно, що основні ідеї запропонованого до розгляду проекту прямо суперечать багатовіковій практиці Православної Церкви, що знайшла своє відображення як у канонічних правилах, так і у встановленні трьох видів прийняття тих, хто приходить до православ'я — через хрещення, миропомазання і покаяння», — йдеться у зверненні, опублікованому прес-службою УПЦ КП.

У зв’язку з цим Предстоятель УПЦ КП закликав архиєреїв РПЦ замислитись над своїм ставленням до Київського Патріархату, бо неприйняття вище вказаного документа уже свідчить про те, що сама РПЦ не змогла обґрунтувати правильність свого нинішнього ставлення до здійснюваного у Київському Патріархату хрещення. Патріарх Філарет пригадав єрархії РПЦ про Суд Господній, на якому кожному з архиєреїв РПЦ доведеться дати відповідь про ставлення до УПЦ КП.