Предстоятель УПЦ МП призначив тимчасово керуючого Джанкойською єпархією

Предстоятель УПЦ МП призначив тимчасово керуючого Джанкойською єпархією - фото 1
Управління Джанкойською єпархією УПЦ МП тимчасово доручили здійснювати вікарію Сімферопольської єпархії єпископу Ялтинському Нестору (Доненку).

Про це повідомив Митрополит Онуфрій, передає Православная жизнь.

Єпископ Нестор замітить на цій кафедрі митрополита Джанкойського і Раздольненського Аліпія, який спочив 16 листопада 2021 року. Архиєрей відійшов до Господа на 51-му році життя після важкої хвороби.

Тимчасово керуючий Джанкойською єпархією Нестор (Доненко) народився 20 лютого 1958 року у Бердянську.

У 1981 році закінчив Харківський художньо-промисловий інститут, працював скульптором.

Навчався в Одеській духовній семінарії. 7 липня 1991 року його висвятили на священика у Сімферопольському Троїцькому соборі і призначили настоятелем церкви Покрова Пресвятої Богородиці в селищі Ореанда.

13 червня 2018 був пострижений у чернецтво з нареченням імені Нестор.

Хіротонія відбулася у Києві 25 вересня 2018 року о 6 годині ранку без анонсу і звичної у таких випадках інтернет-трансляції.

Тимчасово керуючий Джанкойською єпархією єпископ Нестор (Доненко) теж відомий як фігурант листування Кирила Фролова, лідера "Асоціації православних експертів" (АПЕ), куди входять священики і миряни РПЦ і УПЦ МП, з Патріархією РПЦ і Адміністрацією Президента РФ. Протоєрей Микола Доненко рекомендувався Фроловим в загальному списку "проросійських сил" в Україні, які могли б стати партнерами руху "Український вибір" Віктора Медведчука.