Предстоятель УПЦ МП усе своє свідоме життя провів у Росії, тому досі вірить в ідеї "русского міра", - митрополит ПЦУ

Предстоятель УПЦ МП усе своє свідоме життя провів у Росії, тому досі вірить в ідеї "русского міра", - митрополит ПЦУ - фото 1
Митрополит Онуфрій є категоричним противником будь-якого діалогу із ПЦУ. Сам не йде на діалог і забороняє це робити своїм підлеглим.

Про це в інтерв'ю на радіо НВ заявив митрополит Білоцерківський ПЦУ Євстратій (Зоря).

"За цей час було декілька спроб організувати такий діалог, власне його позиція, його категорична заборона цьому перешкодила. Він абсолютно переконаний у своїй правоті, що ПЦУ це спільнота, з якою нема про що говорити", - зазначив єрарх.

Митрополит Єпіфаній пояснив, чому владика Онуфрія зайняв таку позицію.

"Людина, яка всю свою кар'єру, своє свідоме життя зростала в ідеях "русского міра". Молодий буковинський хлопець приїхав наприкінці 60-их на початку 70-их років у Підмосков'я, там із послушника досяг рівня другої особи у Сергієво-Троїцькій лаврі, потім звідти був направлений керівником у Почаївську лавру, потім став єпископом на Буковині і досягав кар'єрного зростання у рамках такого світобачення "русского міра".

На моє переконання він абсолютно щиро вірить у всі ці ідеологічні конструкти Святої Русі, нероздільності Росії, України, Білорусі. Він достатньо розумний для того, щоби зараз це не озвучувати.

Але те, що він і далі переконаний, що це єдиновірний шлях для України бути в єдності з Москвою, власне і спонукає його так діяти як він і діє", - наголосив Митрополит ПЦУ.