Created with Sketch.

Предстоятель УПЦ (МП) вважає, що Шевченко не був атеїстом, але поета також не назвеш глибоко церковною людиною

16.03.2011, 11:01

За словами Митрополита Володимира, усе своє життя Кобзар перебував у духовному пошуку. Він шукав здійснення вищої правди, Божої правди. Пошук цей був непростим, сповненим сумнівів, бунтарства та вільнодумства.

У Київській духовній академії УПЦ відбулося відкриття ІІ щорічної студентської конференції «Студентська наука в духовній школі». Конференція присвячена 150-річчю з дня смерті українського поета Тараса Шевченка, повідомляє сайт сайт КДАіС.

Цьогоріч у роботі конференції беруть участь представники 11 духовних закладів України: Київської духовної академії, Почаївської, Харківської, Волинської, Таврійської, Полтавської, Одеської духовних семінарій, Сумського та Чернігівського училищ, а також Чернівецького богословського інституту та Ужгородської богословської академії імені святих Кирила і Мефодія. 

Доповідь Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Володимира на тему: "Релігійний світогляд Тараса Шевченка» зачитав секретар Вченої ради КДА протоєрей Коцаба Володимир. У своїй доповіді Митрополит зазначив: «Шевченко не був атеїстом, але й назвати його глибоко церковною людиною теж навряд чи можливо. Усе своє життя Кобзар перебував у духовному пошуку. Він шукав здійснення вищої правди, Божої правди. Пошук цей був непростим, сповненим сумнівів, бунтарства та вільнодумства. І сьогодні, згадуючи Тараса Шевченка, ми, як християни, маємо, перш за все, піднести щиру спільну молитву за цю талановиту людину. Людину, глибоко вкорінену в тисячолітній традиції християнської віри українського народу».

З доповіддю «Внесок Київської духовної академії в розвиток українознавства (ХІХ-ХХ стт.)» виступив ректор Київських духовних шкіл архиєпископ Бориспільський Антоній. У своєму виступі владика ректор приділив особливу увагу розвитку українознавства в стінах Київської духовної школи і найбільш активним його діячам.

Після закінчення пленарного засідання робота конференції продовжилася у секціях: 

   1. «Історія духовних шкіл»;
   2. «Богослов’я та біблеїстика»;
   3. «Церковно-практичні дисципліни»;
   4. «Історія церкви»;
   5. «Українознавство».

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08