Церква покликана взяти на себе провідну роль у формуванні етичних засад штучного інтелекту, вважає Префект Дикастерії у справах комунікації Паоло Руффіні.
Про це пише Vatican News.
Він надіслав послання учасникам 7-го Національного католицького конгресу з питань соціальної комунікації, який відбувався від 5 до 8 серпня 2024 року в місті Ліпа, на південь від Маніли. Організатором заходу виступила Конференція католицьких єпископів Філіппін. У ньому взяли участь понад 300 католицьких журналістів та комунікаторів із 86 дієцезій. Форум був присвячений вивченню досягнень і ризиків штучного інтелекту.
«Цифровий світ – це не готовий продукт. Він змінюється щодня. Ми можемо змінити його. Ми можемо його сформувати. І нам потрібні католицькі комунікатори, щоб робити це з любов’ю та людським розумом», – сказав Руффіні. Він наголосив на обов’язку Церкви спрямовувати технологічний прогрес відповідно до моральних цінностей, орієнтованих на людину.
«Головна проблема не в машинах, а в людях. У нас самих. Є і завжди будуть речі, які неможливо замінити технологіями: свобода, чудо особистої зустрічі, несподіваний сюрприз, навернення, спалах винахідливості, безкорислива любов», – сказав він.
Руффіні охарактеризував дискусію навколо штучного інтелекту як глибоку моральну та філософську проблему, яка вимагає активної участі Церкви. «Нам потрібні правила, нам потрібна етика, нам потрібне філософське та теологічне мислення, а не лише технологічне мислення. Нам треба дивитися далі. Нам потрібні увага і відповідальність. Це кидає виклик політикам, філософам, освітянам і Церкві», – додав він.
Представник Святого Престолу висловив стурбованість тим, що штучний інтелект може посилити соціальну нерівність та ізоляцію, якщо його не контролювати, і поставив питання, чи штучний інтелект зміцнить людські стосунки чи, навпаки, посилить самотність. Розвиток штучного інтелекту має сприяти рівності, а не створенню нових єрархій, заснованих на інформаційній владі. Існує ризик того, що штучний інтелект може призвести до нових форм експлуатації та нерівності, що виникають через контроль над алгоритмами та інформацією про приватні аспекти життя людей, попередив Руффіні.
Переклад з білоруської офіційного сайту РКЦ в Україні.