Книгарня «Є», Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського та видавництво «Дух і Літера» запрошують Вас на презентацію книги Андрія Баумейстера «Біля джерел мислення і буття», яка відбудеться 21 травня за адресою: вул. Лисенка, 3а, початок — о 18:00.
Учасники: Андрій Баумейстер, о. Войчех Сурувка, Костянтин Сігов, Олег Хома, Юрій Чорноморець, Андрій Васильченко, Віктор Малахов, Юрій Вестель, Сергій Пролеєв.
Пропонована книга – досвід наближення до джерел мислення і буття за допомогою майстрів філософської і теологічної думки. Книга складається з кількох тематичних розділів.
Перший із них присвячений дослідженню впливів християнства на формування європейської традиції. Автор намагається довести, що європейська цивілізація має шанс на продуктивний розвиток тільки усвідомлюючи християнське підґрунтя фундаментальних цінностей Європи. У зв’язку із цим особлива увага приділяється ключовій ролі християнської теології у формуванні європейської раціональності. Значну частину книги становлять студії теологічних й епістемологічних поглядів святого Томи Аквінського.
Окремий розділ книги присвячений дослідженню головних філософських ідей Аристотеля. Вперше у вітчизняній літературі пропонується аналіз Аристотелевого поняття субстанції (oysia) як відкритого горизонту запитування й пошуку. У статтях останнього розділу досліджується вплив Платона, Аристотеля, Дунса Скота і Вільяма Оккама на формування модерної епістемології і практичної філософії.
Книга адресована всім, хто цікавиться філософією і теологією, а також усім тим, хто бажає краще зрозуміти головні принципи й цінності, що сформували європейську традицію.
Андрій Баумейстер – канд. філ. н., викладає в КНУ ім. Т. Шевченка, НаУКМА та Вищому релігійному інституті св. Томи Аквінського.
Активно співпрацює із Центром Європейських гуманітарних досліджень (Національний Університет «Києво-Могилянська Академія»), читав лекції у Київському Літньому Богословському Інституті у 2004–2005 та у 2009–2011 роках. Андрій Баумейстер є науковим редактором рубрики «Онтологія» в українській версії «Європейського словника філософій».
Наукові публікації: монографія «Філософія права» (2007, 2010), підручник «Основи практичної філософії» (у співавторстві) (2011), статті у фахових наукових журналах на теми онтології, практичної філософії та історії філософії. Автор статей з філософії Платона, Аристотеля та схоластики в «Енциклопедії епістемології та філософії науки» (Інститут Філософії РАН 2009).