• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Президент Франції запросив Папу Франциска на відкриття після реставрації Собору Паризької Богоматері...

Президент Франції запросив Папу Франциска на відкриття після реставрації Собору Паризької Богоматері

12.12.2023, 16:38
Світові
Президент Франції запросив Папу Франциска на відкриття після реставрації Собору Паризької Богоматері - фото 1
Президент Франції Емманюель Макрон запросив Папу Римського Франциска на відкриття після реставрації Собору Паризької Богоматері, яке призначено на 8 грудня наступного року.

Про це повідомляє Благовіст.

«Запрошення Папі Римському буде надіслано, проте я не можу передбачити його відповідь», – сказав Макрон в ефірі телеканалу France 2 у відповідь на питання про можливу присутність понтифіка на церемонії відкриття собору.

За словами Макрона, відкриття собору після реконструкції стане подією планетарного масштабу. «Думаю, що це буде дуже важливий момент для нашої країни та для католиків усього світу», – додав президент.

Він також зазначив, що на церемонії відкриття будуть присутні майстри, які брали участь у реконструкції собору.

Раніше французький лідер відвідав Нотр-Дам, де ознайомився з перебігом робіт із його відновлення. Зокрема, він оглянув 96-метровий шпиль собору, який було встановлено наприкінці листопада замість знищеного вогнем чотири роки тому. Ця конструкція була зібрана на будівельному майданчику у східному регіоні Франції Гранд-Ест у березні. Новий шпиль, як і його попередня версія, виготовлений з дубової елітної деревини і покритий свинцем.

Собор Паризької Богоматері протягом століть є найвідомішою спорудою Парижа, він включений до списку світових історичних пам'яток. Перший камінь у його основу було закладено 1163 року за Людовіка VII. У 2013 році Собор Паризької Богоматері відзначив 850-річчя.

Увечері 15 квітня 2019 року у храмі спалахнула пожежа, вогонь вдалося повністю загасити лише вранці наступного дня. Займання сталося в районі шпиля собору з не з'ясованих досі причин. Вогонь повністю знищив дерев'яний дах і сам шпиль, який упав на кам'яне склепіння та пробив його у трьох місцях. Частина шпиля догоряла вже на підлозі собору.