Архиєпископ Георг Ґенсвайн офіційно вступив на посаду Апостольського нунція у Вільнюсі. 6 вересня 2024 року він вручив вірчі грамоти президентові Литви Ґітанасу Науседі як представник Папи в Естонії, Латвії та Литві з осідком у Вільнюсі.
Про це повідомляє CREDO з посиланням на сайт Президента Литви.
Науседа привітав архиєпископа Ґенсвайна з прибуттям у Литву та з 40‑річчям священства, яке єрарх відзначив у травні цього року. Як секретар Бенедикта XVI, архиєпископ Ґенсвайн протягом довгих років був однією з найвідоміших персон у Ватикані.
«Католицька Литва завжди мала особливі стосунки з Апостольським Престолом і не забуде, що Ватикан ніколи не визнав окупацію та анексію цієї балтійської країни радянським союзом», — сказав президент Науседа.
Він підкреслив, що Церква в Литві завжди була важливою опорою внутрішньої сили країни — і під час радянської окупації, і за часів окупації царською Росією. «Після здобуття незалежності візит Папи Івана Павла ІІ і його слова ‘Не бійтеся!’ додали Литві відваги. Ці слова нині так само актуальні — як завжди — перед лицем атаки росії на Україну», — зазначив президент Литви.
Ґітанас Науседа звернувся до міжнародного співтовариства з проханням допомагати Україні в її обороні. Він закликав Ватикан зберігати сильну підтримку для України, яку він високо цінує, а також просив про допомогу Католицької Церкви українським біженцям. Як підкреслив Науседа, кожен інший сценарій, крім перемоги України, мав би негативні наслідки для Європи та її безпеки.
«Майбутній мир повинен спиратися на повній підтримці незалежності, суверенності й територіальної інтегральності України», — сказав президент Литви.
По смерті Папи Бенедикта XVI архиєпископ Ґенсвайн був спершу відправлений Франциском у свою рідну дієцезію Фрайбург-Брайсґау, без будь-яких обов’язків. У липні цього року дістав призначення на Апостольського нунція у країнах Балтії, з осередком у Вільнюсі.