Created with Sketch.

Президент нагородив відзнакою «Золоте серце» єромонаха Унівської лаври

05.12.2025, 15:32

Президент Володимир Зеленський нагородив чотирьох волонтерів із Львівщини відзнакою «Золоте серце». У списку нагороджених співачка Ірина Федишин, єромонах Макарій Дутка, а також волонтерки Наталія Паленичка та Марта Лігус.

Указ оприлюднили 4 грудня напередодні Міжнародного дня волонтера, передає zaxid.net.

«За вагомий особистий внесок у надання волонтерської допомоги та розвиток волонтерського руху, зокрема під час здійснення заходів із забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та подолання її наслідків, активну громадянську позицію», – вказано в указі президента.

Серед нагороджених є четверо представників Львівщини:

Макарій Дутка – волонтер, настоятель Свято-Успенської Унівської лаври Студійського уставу Української Греко-Католицької Церкви у 2010–2024 роках;

Марта Лігус – волонтерка, юристка Громадської організації «Народна самооборона Львівщини»;

Наталія Паленичка – волонтерка;

Ірина Федишин (Човник) – волонтерка, співачка, директорка БО «Благодійний фонд Ірини Федишин».

Єромонах Макарій Дутка займається пауерліфтингом та збирає мільйони гривень для допомоги військовим, публікуючи актуальну інформацію про збори на своїй фейсбук-сторінці.

Читайте також
Суспільство Делегація ВРЦіРО зустрілася у Брюсселі з експертами та європейськими релігійними діячами
Сьогодні, 13:27
Суспільство Біля Луцька освятили пам’ятний хрест командирові УПА Петру Гудзуватому
Вчора, 13:57
Суспільство У Львові відбудеться спецпогашення марки до 25-річчя візиту Івана Павла ІІ
Вчора, 11:39
Суспільство Глава УГКЦ: Без пізнання історичної правди примирення завжди ризикує стати заручником політичних маніпуляцій
Вчора, 08:59