Президент невизнаної Абхазії хоче автокефалії Абхазької Церкви, але боїться Москви

21.08.2020, 14:24
Світові
Президент невизнаної Абхазії хоче автокефалії Абхазької Церкви, але боїться Москви - фото 1
Президент Абхазії Аслан Бжанія підтримав ідею автокефалії Абхазької Церкви і створення міжправославної комісії з питання про визнання автокефалії, але попросив керівництво проконстантинопольської Священної митрополії Абхазії (СМА) "не поспішати", щоб не створити проблем у відносинах з РФ.

Президент також має намір у вересні відвідати Ново-Афонський монастир, де розташований центр СМА, повідомив 20 серпня «Ехо Кавказу» секретар Ради Священної митрополії Абхазії Герман Маршан за результатами зустрічі представників цієї релігійної організації з главою самопроголошеної держави, повідомляє Сredo.press.

Митрополію на зустрічі представляли голова Ради СМА архимандрит Дорофей (Дбар), настоятель монастиря святого апостола Симона Кананіта в Новому Афоні єродиякон Давид (Сарсанія), член Ради Діоніс Яланчіді і секретар СМА Герман Маршан.

За словами Германа Маршана, президент прийняв делегацію СМА «дуже благодушно» і вислухав уважно. З одного боку, мова йшла про технічні, фінансові та господарські проблеми, а з іншого - про питання становлення Абхазької помісної Церкви.

«Близько 16 об'єктів сьогодні є складовою частиною Священної митрополії Абхазії, - розповів секретар. - Але для того, щоб займатися відновлювальними роботами на цих об'єктах, необхідно мати якусь законодавчу базу. Питання користування цими об'єктами, права володіння не зовсім відрегульовані. Існує постанова майже десятирічної давнини, яка гальмує можливість мати законодавчу базу або грунт для того, щоб вільно займатися реконструкцією і відновленням культових об'єктів на території Абхазії. І ці питання теж були підняті. Взагалі, сам президент виявив бажання, щоб ми його ввели в курс справи щодо існування релігійних організацій, зокрема, Священної митрополії Абхазії. Що і було зроблено і о.Дорофеєм, і о. Давидом».