Учасники духовно-формаційного семінару Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, який цими днями відбувається у Вільнюсі (Литва), зустрілись з архиєпископом та митрополитом Вільнюса і президентом Ради єпископських конференцій Європи Ґінтарасом Ґрушасом.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Духовно-формаційний семінар для душпастирів, які опікуються вірними Церкви в тих країнах, де немає церковних структур УГКЦ, відбувається у Вільнюсі (Литва) із 30 травня по 2 червня 2023 року.
Тема XII сесії семінару: «Святий Йосафат — апостол духовного єднання. Актуальність його постаті у 400-й рік від дня мученицької смерті». У заході беруть участь 29 священників з 16 країн.
«Ми відзначаємо 400-ліття від дня мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича. Бути тут, у Вільнюсі, дуже особлива мить, бо саме тут мешкав та молився святий Йосафат. Дякую, що ви разом з нами молитесь сьогодні тут», — звернувся владика Степан Сус, голова Пасторально-міграційного відділу, до владики Ґінтараса.
Своєю чергою архиєпископ Вільнюса зауважив, що Литва проголосила особливі святкування в цьому році, присвячені вшануванню пам’яті святого Йосафата.
«Для вас і нас це місце святого Йосафата є спільним корінням. Тут він формувався. Ми говорили з Блаженнішим Святославом про святкування тут, в Києві та в Римі. У такий спосіб хочемо перейнятися вогнем віри святого Йосафата. Тут, у Вільнюсі, у нас є особливе місце, де ви молилися, — це Остробрамська ікона Божої Матері. Тут, у Вільнюсі, також було перше обʼявлення святій Фаустині. Тут, у Вільнюсі, у старому місті, ми відкрили чотири брами милосердя, — зазначив архиєпископ і додав: — Я дуже ціную вашу працю в країнах, де ви перебуваєте. Бо ви є благовісниками Божого милосердя для людей, які перебувають далеко від додому. Ви є голосом віри і тими, хто супроводжує у вірі і служить тим, хто є далеко від дому, особливо тепер, коли через війну люди втратили рідних і власні домівки. Тому мусите бути свідомі, що в цьому служінні ви є отцями в подвійному значенні: в релігійному та в культурному. Ви є голосом вашої батьківщини, амбасадорами, що розповідають, якою зараз є ваша країна. Бажаю вам бути сильними у проголошені Слова Божого. І бажаю вам миру. Дякую, що приїхали сюди і що відважно служите на своїх парафіях».