Created with Sketch.

Президент США визнав необхідність захисту самобутнього спадку Тибету

19.02.2010, 15:22

Президент США Барак Обама провів переговори із духовним лідером тибетських буддистів Далай Ламою. Зустріч двох лауреатів Нобелівської премії миру відбулася попри гучні протести офіційного Пекіну.

ВАШИНГТОН — Президент США Барак Обама провів переговори із духовним лідером тибетських буддистів Далай Ламою. Зустріч двох лауреатів Нобелівської премії миру відбулася попри гучні протести офіційного Пекіну.

«Президент зустрівся у Білому домі із його святістю Далай Ламою XIV. Глава держави висловив свою рішучу підтримку необхідності зберегти унікальну релігійну, культурну, мовну ідентичність Тибету та захисту прав тибетців в Китайській Народній Республіці», — йдеться у заяві прес-служби Білого дому.

Барак Обама під час зустрічі, як повідомляє Укрінформ, відзначив відданість духовного лідера ненасильницьким методам, зокрема — його прагнення до діалогу з урядом Китаю. «Президент особливо наголосив на тому, що постійно закликав обидві сторони до прямого діалогу з метою вирішення усіх суперечливих питань, і був радий почути про недавнє відновлення переговорів», — повідомив прес-секретар президентської адміністрації. За його словами, глава Білого дому та Далай Лама погодилися щодо необхідності вибудовувати позитивні та прагматичні відносини між Сполученими Штатами та Китаєм.

Жодних спільних заяв для преси Барак Обама та лідер тибетських буддистів не робили. На їх переговори був допущений лише особистий фотограф президента. Однак Далай Лама поспілкувався з пресою уже після того, як відвідав Білий дім. Він зазначив, що головними темами розмови було відновлення діалогу з КНР та захист самобутнього культурного, мовного і релігійного спадку Тибету. «У наших інтересах — залишатися в межах КНР. Але, водночас, ми маємо власну мову, власну писемність, що є однією із найдавніших у світі. Наші манускрипти є носіями глибоких знань про буддизм, які доступні лише в Тибеті», — наголосив Далай Лама.

Офіційний Пекін засудив зустріч американського Президента та лідера тибетських буддистів. Речник китайського МЗС Ма Чжаосюй назвав такий корок Вашингтона порушенням основних принципів двосторонніх відносин. За його словами, сам факт переговорів «суперечить позиції уряду США про те, що Тибет є частиною Китаю, і вони не підтримують ідею незалежності Тибету».

Довідка:

1991 року Президент США Джордж Буш вперше запросив Далай Ламу до Білого дому. Відтоді зустрічі глави адміністрації США з лідером тибетських буддистів стали своєрідною традицією. Щоправда, Барак Обама дещо від неї відійшов. Восени 2009 року Далай Лама відвідав столицю США, його урочисто вітали на Капітолійському пагорбі. Однак аудієнції в Білому домі він тоді не отримав, адже глава американської адміністрації готувався відвідати КНР з офіційним візитом і вважав за доцільне не загострювати відносини з китайською стороною.

«Тоді Президент уже запланував поїздку до Пекіну і хотів домогтися більш серйозних відносин. На той час ми вважали за краще не проводити зустріч», — пояснив журналістам Далай Лама.

Світлина — з сайту «Євроатлантичний альянс».

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08