• Головна
  • Новини
  • Президент України закликав світове українство та міжнародну спільноту 22 листопада запалити свічки пам'яті за жертви Голодомору...

Президент України закликав світове українство та міжнародну спільноту 22 листопада запалити свічки пам'яті за жертви Голодомору

21.11.2008, 13:05
Президент України закликав світове українство та міжнародну спільноту 22 листопада запалити свічки пам'яті за жертви Голодомору - фото 1

КИЇВ — Звернення Президента до світового українства та міжнародної спільноти з нагоди вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні прес-служба Глави держави оприлюднила 17 листопада. У ньому Голодомор називається Геноцидом, свідомо скоєним сталінським режимом.

Президент України закликав світове українство та міжнародну спільноту 22 листопада запалити свічки пам'яті за жертви ГолодоморуКИЇВ — Звернення Президента до світового українства та міжнародної спільноти з нагоди вшанування 75-х роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні прес-служба Глави держави оприлюднила 17 листопада. У ньому Голодомор називається Геноцидом, свідомо скоєним сталінським режимом.

У зверненні Президент дякує усім тим, хто не мовчав про цю трагедію і наголошує, що правда про один із найстрашніших злочинів проти людства десятиліттями намагалася пробити собі дорогу, і лише звільнившись від пут комуністичного тоталітаризму, незалежна Україна змогла на повний голос заявити про замах на життя українського народу, здійснений в далекі 30-і роки минулого століття.

«Нині правда про Голодомор стає надбанням широкої світової громадськості. Її вже не замовчати. Морок сталінської ночі 1932-1933 років нарешті розвіюється. Голодомор уже визнаний злочином і засуджений багатьма державами та міжнародними організаціями, регіональними урядами та парламентами, муніципальними радами по всьому світу. Глибока шана і вдячність за гуманізм і солідарність з мільйонами невинних жертв геноциду. Міжнародна підтримка утверджує нашу віру в те, що історична справедливість буде відновлена, зміцнює нашу волю добиватися її в усій повноті. Світове співтовариство має усвідомити, що запобігти злочинам проти людства у майбутньому не вдасться, доки не будуть засуджені злочини минулого», – йдеться у зверненні Віктора Ющенка.

За словами Президента України, це має бути зроблено «на знак шани до загиблих і до тих, кому вдалося вижити у пеклі Голодомору».

Віктор Ющенко закликав усіх, кому не байдужі милосердя, співчуття і справедливість, хто прагне перемоги добра над злом, запалити 22 листопада свою свічку пам'яті й разом зі всіма українцями вшанувати жертв Голодомору.

«22 листопада в Києві мільйони свічок, запалених українцями в пам'ять про замордованих голодом співвітчизників, зіллються з полум'ям «Незгасимої свічки», яка пройшла через 33 держави світу та всю Україну, увібравши в себе вогонь сердець щирих людей різних країн і народів. Україна пам'ятає! Світ визнає!», – сказано у зверненні Президента України.

Як повідомила прес-служба Президента України, 22 листопада, у суботу, о 8.45 Президент покладе квіти до Пам'ятного знака «Жертвам Голодомору 1932-1933 років» на Михайлівській площі.

О 9.00 розпочнеться чин панахиди і молитва за померлими від Голоду «Зі святими упокій...». У заході беруть участь Церкви та релігійні організації України.

Об 11.30 у Національній опері України (Київ, вул. Володимирська, 50) розпочнеться Міжнародний форум «Народ мій завжди буде!» за участю Президента України та Глав держав, запрошених для вшанування пам'яті жертв Голодоморів.

О 14.20 біля Меморіалу пам'яті жертв Голодоморів (Київ, вул. Мазепи 15А) відбудеться завершення Всеукраїнської акції «33 хвилини» - читання імен жертв геноциду.

О 14.55 Президент України разом із запрошеними на заходи Главами іноземних держав візьме участь у церемонії висадки кущів калини (Київ, вул. Мазепи 15А).

О 15.00 розпочнуться церемоніальні заходи до 75-роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні біля Меморіального знаку «Свічка пам'яті». Зокрема відбудеться чин освячення Меморіалу пам'яті жертв Голодоморів та церемонія покладання горщиків з свічками до Меморіального знаку.

Церемонія, орієнтовно о 15.45 завершиться зверненням Президента України В.Ющенка до Українського народу.

О 16.00 буде оголошено Загальнонаціональну хвилину мовчання.

О 16.01 біля Меморіального знака «Свічка пам'яті» (Київ, вул. Мазепи 15А) та пам'ятного знака «Голодомор 1932-33 років» (Київ, Михайлівська площа) стартуватиме Всеукраїнська акція «Засвіти свічку!»


Історична довідка: Український голодомор 1932-1933 років визнано злочином проти людства. Голод був наслідком не лише збільшення примусових хлібозаготівель у той період, але повного вилучення продовольства у всіх регіонах СРСР, населення яких на 2/3 і більше складали українці. Терор голодом, депортації, індивідуальні масові репресії були спрямовані проти України як національної республіки. Протягом ХХ століття Україна пережила три голодомори: 1921-1923 років, 1932-1933 років, 1946-1947 років, але другий був найбільш масовим і жорстоким. За даними істориків, протягом 1932-33 років жертвами голоду, що виник унаслідок адміністративних заходів радянської влади, в Україні, за різними оцінками, стали від 7 до 10 млн. людей. Це означає, що в ті трагічні роки Україна втратила від 10 до 25% свого населення, втрачаючи по 25 тисяч осіб за день, по тисячі – за годину, по 17 – щохвилини. Як стверджують фахівці, якби Україна не пережила Голодомору, її населення нині було б удвічі більшим – до 100 млн. осіб.

http://www.president.gov.ua/news/12061.html