Пересопницьке Євангеліє було свідком тривалих змагань українців за власну державність.
Президент України Віктор Янукович взяв участь у заходах із нагоди 450-річчя Пересопницького Євангелія та у відкритті культурно-археологічного центру «Пересопниця».
За повідомленням офіційного сайту Глави держави, звертаючись до присутніх, Президент зазначив, що Пересопницьке Євангеліє надихало до сумлінної праці «не одне покоління українських державотворців, громадських діячів, науковців», а саму книгу назвав «безцінним джерелом для істориків та мистецтвознавців».
«Пересопницьке Євангеліє було свідком тривалих змагань українців за власну державність. На його сторінках неписаним текстом закарбувалися славетні епізоди визвольної боротьби нашого народу, його заповітні мрії про незалежну Україну», - наголосив Президент України.
Віктор Янукович нагадав, що сьогоднішні урочистості відбуваються на землі, «де Іван Федоров створив Острозьку Біблію і Буквар, а Мелетій Смотрицький – Граматику».
«Маючи у своєму національному спадку такі священні скарби, Україна успішно крокує шляхом духовного відродження», – підкреслив Глава держави.
Раніше на шляху проходження президентського кортежу з Рівного в село Пересопниця, трасу пікетували близько 20 представників ВО Свобода. У самому селі Пересопниця перед входом в археологічний комплекс свободівці скандували "Ганьба!" і "Геть Табачника!". Міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник також бере участь в урочистостях. Про це інформує Кореспондент.
Довідка:
На території культурно-археологічного комплексу «Пересопниця» знаходиться культурно-археологічний центр, де розміщено зокрема Музей Першокниги, а також музейний комплекс просто неба «Княже місто».
Пересопницьке Євангеліє – один із найвідоміших європейських перекладів Святого Письма ХV-ХVI століть рідною мовою, шедевр рукописного мистецтва. З церковнослов’янської тодішньою письмовою староукраїнською мовою Євангеліє переписав чернець-переписувач Михайло Василієвич у 1556-61 роках.
Пересопницьке Євангеліє являє собою манускрипт вагою 9,3 кг, форматом 38х24 см, складається з 482 пергаментних листів, оправлених у дубові дошки, обтягнуті зеленим оксамитом. Текст виконаний темно-коричневим чорнилом із застосуванням червоної фарби для нумерації розділів, виділення початкових літер (буквиць), а також різних приміток на полях.
Нині Євангеліє зберігається в Центральній науковій бібліотеці АН України ім. В.І.Вернадського. З 1991 року на Пересопницькому Євангелії Президенти України присягають на вірність народові України.