При реставрації єзуїтського колегіуму у Луцьку виявлено величезні підземелля

20.10.2020, 11:09
Культура
Невідомі досі підземелля розкопали археологи у Луцьку. Підвальні приміщення виявили під вежею Чарторийських, що зовсім поряд із замком Любарта. Землею були засипані сім кімнат, про які немає згадки у жодних документах.

Про це інформує ТСН.

Відкриття підземелля під вежею Чорторийських почалося ось із невеликого отвору. Його виявили, коли реставрували підлогу в колишньому єзуітському колегіумі. Обидва ходи були засипані землею та сміттям. Щойно археологи розкопали одну кімнату, одразу виявляли в ній арку чи отвір у іншу. Всього знайшли сім кімнат площею понад сотню метрів квадратних.

Нове підземелля має багато таємниць, які ще треба дослідити. Наприклад ,один із виходів, закладених пізніше цеглою, найімовірніше, веде до замку Любарта. Він розташований за триста метрів звідсіля. Ще одна замурована арка - це вхід до іншого підземелля під єзуїтським колегіумом. Археологи кажуть, що за їхніми підрахунками, є ще 150 метрів квадратних підземелля - це до 15 кімнат.

Дослідження знахідки ускладнюється тим, що про неї наразі не знайшли жодної згадки у документах. Але чиновники впевнені, що після завершення робіт туристи підуть сюди потоком.

"Підземелля будуть оформлені. Там будуть експозиції, насичені інтерактивом. Там буде на що подивитися", - запевняє начальниця управління туризму та промоції Луцької міської ради Катерина Теліпська.

До слова, потрапити до луцьких підземелль можна, не виходячи з дому. Віртуальний тур доступний в Інтернеті. Заходиш за посиланням і таємничий маршрут вже перед тобою. Сподіваємося, нові підземелля уже незабаром теж з'являться на цих мапах.