Created with Sketch.

"Прибув як паломник миру", - Папа до влади Іраку

06.03.2021, 11:05

Після офіційної зустрічі 5 березня в аеропорту Багдада за участі Прем’єр-міністра, Глава Католицької Церкви прибув до президентського палацу, при вході до якого відбулася офіційна церемонія привітання, що включала виконання гімнів та представлення делегацій.

Замість звичного у таких випадках під час військових почестей салюту залпами зброї, у небо випущено білих голубів як символ миру. Далі відбувся візит ввічливості до Глави Держави, що включав приватну розмову та знайомство з сім’єю, повідомляє Радіо Ватикану.

Опісля у великому залі палацу відбулася зустріч з представниками влади, дипломатичного корпусу, підприємництва, громадянського суспільства та світу культури.

Папа зазначив, що радіє з нагоди здійснити цей «довгоочікуваний та бажаний візит», прибути на землю, що через праотця Авраама та численних пророків пов’язана з історією спасіння та великими релігійними традиціями.

Він, насамперед, зауважив, що ця подорож відбувається у період, коли ввесь світ старається вийти з кризи, спричиненої пандемією Covid-19, що вдарила не лише по здоров’ю багатьох людей, але й погіршила соціальні та економічні умови.

«Ця криза вимагає спільних зусиль з боку кожного, аби зробити численні необхідні кроки, між якими справедливе розповсюдження вакцини для всіх. Але цього недостатньо: ця криза є, насамперед, закликом переосмислити наші стилі життя, сенс нашого існування», – сказав Святіший Отець, цитуючи енцикліку Fratelli tutti.

Глава Католицької Церкви згадав про те, що Ірак минулими десятиліттями постраждав від війн, тероризму та конфліктів на ґрунті фундаменталізму, що завдало не лише матеріальної шкоди, але й спричинило «рани сердець багатьох людей та спільнот, що потребуватимуть років, аби зцілитися».

 

Глава Католицької Церкви зазначив, що прибуває як «покутник, що просить прощення в неба та в братів за численні знищення та прояви жорстокості», як «паломник миру в ім’я Христа, Князя миру». Він підкреслив, що протягом цих років «ми багато молилися за мир в Іраку», а святий Іван Павло ІІ не щадив жодних ініціатив, і, насамперед, «жертвував молитви і страждання».

«Сьогодні Ірак покликаний показати всім, особливо, на Близькому Сході, що відмінності, замість того, щоби ставати причиною конфлікту, повинні гармонійно співпрацювати в громадському житті», - наголосив Папа.

Папа підкреслив, що братерське співіснування вимагає «щирого й терпеливого діалогу, захищеного справедливістю та пошаною до права». А це завдання не є легким і вимагає зусилля з боку всіх, аби «здолати суперництво і протистояння» та мати змогу спілкуватися на основі власної тотожності. Саме тому Святий Престол «невтомно закликає компетентну владу надати всім релігійним спільнотам визнання, пошану, права та захист».

Важливу роль, за словами Святішого Отця, відіграє також міжнародна спільнота, адже виклики «вимагають співпраці глобального масштабу», долаючи економічну нерівність і регіональні напруження. З цього випливають слова подяки, що прозвучали на адресу держав і міжнародних організацій, що дбають про відбудову та допомагають біженцям, а також побажання, аби інші країни «не забрали від іракського народу простягнуту руку дружби», але далі співпрацювали, не накидаючи власних політичних чи ідеологічних інтересів.

«Дуже давня присутність християн на цій землі та їхній внесок в життя країни становлять багату спадщину, яка прагне мати змогу й надалі служити всім. Їхня участь у громадському житті як громадян, що втішаються повнотою прав, свободою та відповідальністю, засвідчить, що здоровий релігійний, етнічний і культурний плюралізм може причинитися до процвітання та гармонії в країні», – підсумував Святіший Отець.

Читайте також
Світові Кирил дорікнув росіянам за апатичність та незацікавленість у війні проти України
Вчора, 16:20
Світові Ватикан передав РФ тисячі імен українських полонених з проханням про їхнє звільнення або обмін
Вчора, 12:26
Світові В Ірані затримали студентку, яка роздяглася, протестуючи проти носіння хіджабу
Вчора, 10:50
Світові Патріарх Кирил накинувся на українську зрадницю через відьомський ритуал
06 березня, 12:06