Created with Sketch.

Приймати Причастя на уста безпечніше, ніж на руки, - лікарі

06.07.2020, 11:20
Причастя

Двадцять один лікар в Австрії надіслав листа до єпископів країни, в якому підтримує прийняття св. Причастя на уста.

Загальні вказівки Конференції єпископів Австрії від 15 та 27 травня 2020 року зазначають, що дозволено приймати Причастя виключно на руки. Про це інформує Католицький оглядач.

У листі лікарі стверджують серед іншого, що «Декрет Конференції єпископів Австрії призводить багатьох священників і вірних до важливого конфлікту сумління. Відповідно до чинних норм Церкви, уділення Причастя на руки базується на індульті (привілеї, який надає Папа – пер.), а Причастя на уста є звичною формою його приймання».

Лікарі зазначають, що, з гігієнічної точки зору, для них «цілком незрозуміло…, навіщо в Австрії заборонили св. Причастя». На їхню думку, «така форма його уділення є безпечнішою, ніж Причастя на руки». Серед перелічених аргументів була також позиція проф. Філіппо Марія Бошья, глави Товариства католицьких лікарів Італії, «країни, яка пережила значно сильнішу пандемію COVID-19, ніж Австрія».

«Як лікар, я переконаний, що Причастя на руки є менш гігієнічним і тому менш безпечним, ніж Причастя на уста», - зазначив проф. Башья. – «Безперечно, що рука - це частина тіла, яка більше піддається впливу патогенів».

Австрійські лікарі також звертають увагу на той факт, що в традиційному обряді «священник повинен помити руки перед початком Літургії. Він торкається лише чаші і дароносиці». Інші практики, пов’язані із відправою Літургії, передбачають збереження гігієни. Священники в традиційному обряді мають великий досвід і «практично ніколи не контактують з устами тих, хто приступає до Причастя». Якби навіть так трапилось, відповідальний священник мав би зупинити уділення Причастя і просто помити руки.

Автори листа пишуть, що приймання Причастя на уста має не лише релігійну мотивацію, але сама практика, що триває «1400 років (якщо й не більше)» враховує гігієнічні погляди. В давні часи доступ до засобів гігієни був меншим, а вірні і сьогодні можуть прийти з немитими руками. Саме тому Причастя на уста запобігає зараженню.

Медики нагадують єпископам, що Конгрегація у справах Божого культу і дисципліни Таїнств підтвердила право вірних приймати св. Причастя на уста і не можна їм в цьому відмовляти. Не передбачається жодних винятків.

Врахувавши усі наведені в листі аргументи, лікарі закликали єпископів скоригувати норми, щоб «усі вірні могли отримати можливість приймати Тіло Господа Ісуса і таким чином брати участь у всіх благодатях св. Літургії. Ми не вважаємо справедливим виключення їх з гігієнічних причин», - завершують листа автори.

Варто зазначити, що крім Австрії, приймати Причастя на уста заборонили єпископи Мексики та деяких штатів США.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Світові У Німеччині автомобіль в'їхав у натовп на різдвяному ярмарку
06 липня, 12:30
Світові Байден у січні поїде до Папи Римського
06 липня, 14:34
Світові Кадиров проводить тотальну ісламізацію Чечні
06 липня, 12:01