Created with Sketch.

"Прикро, що Папа черговий раз потрапив в комунікаційну кризу", - Мирослав Маринович

26.08.2022, 20:00

Віцеректор УКУ, філософ, правозахисник Мирослав Маринович прокоментував в інтерв'ю Укрінформу нещодавню заяву Папи про "безневинну жертву" Дугіну, яка була однією з ідеологів "русміра". Заява Папи викликала шквал критики українців. Мирослав Маринович вважає, що Папа Франциск особисто, і ватиканська курія загалом мають серйозно переглянути всі аспекти своєї "задивленості на Москву".

"Мені прикро, що Папа черговий раз потрапив в комунікаційну кризу. На його місці я би вилучив зі свого кола дорадників того чоловіка, який підсунув йому інформацію, буцімто Дарія Дугіна стала «жертвою війни», тобто, читай, стала «жертвою українських терористів». Те, що цей дорадник захопився читанням російських медій, – це найм’якіший докір, який можна йому сформулювати. Кількість комунікаційних проколів з боку Папи мала б йому сигналізувати, що ситуація вимагає негайного виправлення. Втім, я можу дорікнути також і українським медіям. Всі вони говорять виключно про вболівання Папи щодо «невинної жертви війни» Дугіної, але зовсім не згадують про його слова на захист українських військовополонених. Однак цю інформацію йому недавно передала делегація українських військових, і Папа не зігнорував цей біль", - прокоментував слова Папи Мирослав Маринович і додав: "Папа Франциск принципово не хоче виступати в ролі судді".

Він повідомив, що українські греко-католики цю ситуацію важко переживають. Одна їх частина просто не розуміє, що відбувається у Ватикані; інша - переконана, що тут ми маємо справу із впливом російських спецслужб.

"Ясна річ, я не маю доказів про якусь російську агентуру, але можу чітко стверджувати, що і Святіший Отець особисто, і ватиканська курія загалом мають серйозно переглянути всі аспекти своєї «задивленості на Москву», яка свідчить про велику і ще не подолану інерцію Ostpolitik", - говорить пан Мирослав.

За його словами, найбільшу напругу невдоволення українські греко-католики відчувають тоді, коли в поставі Ватикану дипломатія переважає над логікою віри.

Пан Мирослав вже мав нагоду в червні сказати особисто Папі Франциску, що "духовним Главою для греко-католиків є не Глава держави Ватикан, а Єпископ Риму. Поєднання цих статусів часом приносить позитивні плоди, але часом – викликає прикру напругу".

Попри все, правозахисник наголошує, що Папа не є ворогом України. Він просто "перебуває у комунікаційних «кривих дзеркалах»". Його дивує, чому Папа не вийшов на контакт із Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом і не запитав його думки?

"Хіба ж не очевидно було після попередніх протестів з боку українців, що ми маємо справу з типовою комунікаційною кризою, яку слід долати розширенням мережі контактів?... Як бачимо, дуже нагальним – завданням і Святішого Отця, і Глав обидвох Католицьких Церков в Україні є налагодити набагато ширші канали взаємної комунікації", - наголошує віцеректор УКУ.

Мирослав Маринович також додав, що греко-католики віддавна очікують на візит Папи Франциска в Україну, оскільки це було би ілюстрацією його солідарності з жертвами російської війни і російських воєнних злочинів.

Сьогодні, за його словами, однозначність такого прагнення дещо захиталася. Бо все залежить від того, з яким посланням Папа приїхав би в Україну. Якщо це буде, знову ж таки, загальне «всі ми винуваті», то наслідки такого візиту, за словами пана Мирослава, могли би лише погіршити ситуацію. Тому дуже багато залежатиме від того, наскільки добре такий візит буде підготовлений.

Читайте також
Католики Кардинал Краєвський доставив в Україну мобільну операційну
Вчора, 09:10
Католики Папа: Україна страждає, хай змовкне зброя і зазвучить коляда
Вчора, 08:55
Католики Папа Франциск назвав український та російський народи «двоюрідними братами»
26 серпня, 09:50
Католики Папа Франциск: Я постійно думаю про мученицьку Україну
26 серпня, 12:09