Про знищення радянським режимом василіанських бібліотек йшлося на Міжнародній конференції у Львові

03 березня, 20:00
Католики
Про знищення радянським режимом василіанських бібліотек йшлося на Міжнародній конференції у Львові - фото 1
26 лютого 2021 року у Львові, у наукові бібліотеці імені Василя Стефаника, відбулася Міжнародна наукова конференція «Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника: історія, джерела, постаті».

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Метою конференції було відзначення вісімдесятої річниці знищення радянською владою національних установ, організацій, товариств Галичини та їхніх книгозбірень, приватних бібліотек громадсько-політичних і культурних діячів.

Конференція охопила такі тематичні напрями: національні інституції у Львові до 1939 р.; формування фондів їхніх книгозбірень; фундатори, бібліотекарі, меценати; ЛННБ імені В. Стефаника як спадкоємиця ліквідованих 1940 р. книгозбірень національних інституцій та приватних бібліотек; книжкові та періодичні видання, рукописні, картографічні, мистецькі збірки інституційних і приватних книгозбірень, архівів, музеїв у фондах ЛННБ України імені В. Стефаника.

У конференції взяли участь представники отців василіан в Україні. Секретар провінції Найсвятішого Спасителя о. Віктор Квасній, ЧСВВ, представив доповідь «Доля василіанських бібліотек за радянської влади», яку підготувала група авторів – о. Єронім Грім, п. Олена Ковальська та о. Корнилій Яремак.