• Головна
  • Новини
  • Проавтокефальне крило в УПЦ (МП) не має свого медійного майданчика, - митрополит Драбинко...

Проавтокефальне крило в УПЦ (МП) не має свого медійного майданчика, - митрополит Драбинко

09.12.2016, 12:47
Проавтокефальне крило в УПЦ (МП) не має свого медійного майданчика, - митрополит Драбинко - фото 1
Миторполит Олександр (Драбинко) вважає, що проукраїнська група священиків та єпископів в УПЦ (МП) обділена увагою та підтримкою з боку держави та бізнесу. Окрім того, проавтокефальне крило в УПЦ (МП), на відміну від проросійського, не має жодного інформаційного ресурсу, на якому можна було б пропагувати свої ідеї.

50025.jpg-fff.jpgexklusiv.gifМиторполит Олександр (Драбинко) вважає, що проукраїнська група священиків та єпископів в УПЦ (МП) обділена увагою та підтримкою з боку держави та бізнесу. Окрім того, проавтокефальне крило в УПЦ (МП), на відміну від проросійського, не має жодного інформаційного ресурсу, на якому можна було б пропагувати свої ідеї.

Про це єрарх повідомив під час веб-конференції на сайті РІСУ.

«На сьогодні ми користуємося дуже незначною підтримкою ззовні: як з боку держави, так і з боку українського бізнесу», - констатував він.

За його словами, священнослужителі, які орієнтовані на Москву, мають можливість висловлювати свої погляди на різноманітних інформаційних ресурсах.

«Зауважте, існує декілька інформаційних церковних або навколоцерковних проектів, для яких властива чітка проросійська орієнтація: сайт “Правлайф”, віртуальний, але вельми діяльний «Союз православних журналістів» тощо. Всі ці проекти, з огляду на їх динаміку, добре фінансуються», - заявив митрополит.

«А що має «про автокефальне крило»? Кирил Фролов та подібні йому російські горе-аналітики постійно пишуть про те, що «автокефальна група Драбинка» фінансується мало не з Америки, причому мало не безпосередньо з Держдепартаменту. Але сумна правда в тому, що єрархи та священство, яке зорієнтоване на відновлення церковної єдності на базі канонічної незалежності, не мають навіть інформаційних майданчиків, де могли би вільно та систематично висловлюватися», - зауважив владика Олександр.

«Усе, що нам доступне — це ситуативна увага українських ЗМІ. Чи зможе за таких умов «проукраїнське крило» в УПЦ більшою мірою, ніж сьогодні, впливати на ситуацію? Мій прогноз песимістичний. Якщо ситуація не зміниться, то виступи прихильників церковної єдності та канонічної незалежності так і лишатимуться непочутими у суспільстві», - додав митрополит УПЦ (МП).