• Головна
  • Новини
  • Професію вчителя християнської етики зможуть внести до класифікатора професій...

Професію вчителя християнської етики зможуть внести до класифікатора професій

23.02.2011, 16:27
Професію вчителя християнської етики зможуть внести до класифікатора професій - фото 1
На сьогодні Департамент вищої освіти МОН та Інститут інноваційних технологій робить кроки, аби внести професію вчителя християнської етики до класифікатора професій. Для цього відповідні документи повинні підготувати вищі навчальні заклади.

Seminar_dlja_metodystiv.jpgНа сьогодні Департамент вищої освіти МОН та Інститут інноваційних технологій робить кроки, аби внести професію вчителя християнської етики до класифікатора професій. Для цього відповідні документи повинні підготувати вищі навчальні заклади. Про це розповіла головний спеціаліст департаменту загальної, середньої та дошкільної освіти МОН, молоді та спорту Раїса Євтушенко під час всеукраїнського науково-практичного семінару для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти України «Особливості вивчення курсів духовно-морального спрямування у навчальних закладах України». У семінарі, який проходив 22-23 лютого в Українському католицькому університеті, взяли участь близько сімдесяти вчителі та науковці з усієї України. Про це повідомляє Відділ інформації УКУ.

На думку Раїси Євтушенко, курси духовно-морального спрямування в Україні мають великі перспективи. «Цей предмет в Україні вивчають з 1992 року. І тільки з 2005 року він вивчається як християнська етика у 5-6 класах, і є курсом за вибором. За останні 5 років кількість шкіл, де викладають християнську етику зросла до 50%. Оскільки лише недавно цей предмет «вийшов із підпілля», то виникає багато проблем із викладанням. Це перш за все стосується кваліфікації та перепідготовки вчителів. Тому такий семінар має дуже важливе значення».

Доктор педагогічних наук, професор НУ «Острозька академія» Василь Жуковський належить до когорти укладачів навчальної програми з основ християнської етики. «Лише у 2010 році ми піднялися до рівня, щоб укласти таку спільну програму (2006 року була видана програма для 5-6 класів). Ця, перша і поки єдина програма є унікальною навіть у межах Європи, адже ґрунтується на принципах міжконфесійності. Авторами програми стали представники усіх християнських конфесій, доктори наук, вчителі-практиканти з десяти регіонів України. Це програма виходу з духовної кризи», – вважає професор.

Василь Жуковський також наголосив, що предмет християнської етики є понадконфесійним. «Викладання християнської етики базується на цінностях Біблії, принципі міжконфесійності, добровільності у виборі предмету, толерантності до віросповідання інших».

У Катехетично-педагогічному інституті УКУ одними з перших почали укладати зошити з християнської етики для учнів. Автор зошитів Галина Добош, викладач інституту, під час семінару розповіла про методику проведення курсів духовно-морального спрямування: «Найважливіший принцип запровадження цього предмету – професійність та добровільності. Вчитель повинен врахувати психологічні вікові особливості дитини. Змінювати свідомість дітей потрібно особистим прикладом, іти з ними в ногу, подавати християнські цінності методами, які діти сприймають».

Підсумовуючи екзарх Донецько-Харківський Владика Степан (Меньок) зазначив: «Зміна мислення – це зміна моралі. Я завжди наголошую, що є три кити, на яких має стояти виховно-освітня система та наука церкви, які повинні змінити суспільство. Перший кит – християнська сім’я, другий – виховна освітня система (дитячі садочки, школи, вищі навчальні заклади) і третій – церква. При їх тісній співпраці ми б могли швидко побачити зміни суспільства».

На його думку, у реформах виховної системи має також брати участь і держава, яка повинна розробити цілісну програму розвитку виховно-освітньої системи. «Сама церква у своїй праці не може осягнути усього суспільства. Наркоманія, алкоголізм – це наслідок того, що молоді люди часто не можуть знайти виходу з тієї складної ситуації, яка склалася в Україні. Тому тут  важливо співпрацювати церкві і державі».

23 лютого учасники всеукраїнського семінару відвідають уроки християнської етики у школах Львова.