Created with Sketch.

Прокуратура Києва зобов’язала контролюючі органи перевірити законність будівництва УПЦ КП на Десятинному провулку

05.12.2012, 12:16

Як інформує прес-служба столичної прокуратури, доручення про проведення перевірки надано Державній інспекції сільського господарства в м. Києві, Інспекції архбудконтролю та Головному управлінню охорони культурної спадщини КМДА.

Як інформує прес-служба столичної прокуратури, доручення про проведення перевірки надано Державній інспекції сільського господарства в м. Києві, Інспекції архбудконтролю та Головному управлінню охорони культурної спадщини КМДА.

Органи контролю зобов’язано надати висновки щодо законності виділення земельної ділянки та надання дозвільних документів на будівництво на Десятинному провулку, 3/5.

Як повідомили ЗМІ, у ніч на 30 листопада невідомі знесли будинок за адресою Десятинний провулок, 3, проти знесення якого виступали київські активісти. В середині листопада постійна комісія Київради з питань культури та туризму направила звернення до УПЦ Київського Патріархату з проханням оприлюднити проект будівництва за адресою: пров. Десятинний, 5, де тоді щойно розпочався демонтаж старої будівлі.

За інформацією голови цієї комісії Олександра Бригинця, будиночок на пров. Десятинному, 5, демонтували відповідно до розпорядження КМДА від 07.09.2009 року «Про дозвіл на знесення будинків на пров. Десятинному, 3 літера А, Б та 5 літера Д у Шевченківському районі». Розпорядження видане на підставі проекту рішення Київради від 14.12.2007 року №1653 «Про надання дозволу Київській патріархії Української православної церкви Київського патріархату на проектування та будівництво комплексу будівель адміністративного, житлового та господарського призначення на пров. Десятинному, 3 літери А, Б та 5 літера Д».

Як відзначали в комісії, зазначений старий будинок розташований на території, що належить двом заповідникам – «Софії Київській» та «Стародавньому Києву», інформує УНІАН-релігії.

В УПЦ КП наголошують, що Київська Патріархія діє лише у законному полі, має всі необхідні погодження та дозволи, повністю співпрацює з науковцями у питанні збереження історичної спадщини. Патріархія готова до конструктивної співпраці, але  категорично не сприймає суб’єктивно вмотивоване створення окремими особами перешкод в реалізації проекту. Про це було сказано 27 листопада 2012 р. на прес- конференції в інформаційному агентстві УНІАН за участю речника Патріархії архієпископа Євстратія (Зорі)  та керівника Старокиївської експедиції Інституту археології НАН України Аркадія Козловського.

Як пояснили в УПЦ КП, в 2002 році в порядку реституції Українській Православній Церкві Київського Патріархату було передано колишню церковну власність – будинки по Десятинному провулку № 3 літери А, Б та № 5 літера Д. Ці будинки є власністю УПЦ Київського Патріархату, і на цій підставі між Київською Патріархією та Київською міською радою у 2004 році було укладено договір оренди земельної ділянки площею 1,7 тис кв.м. на 25 років.

Зазначені будинки вже на час передачі знаходилися у аварійному та непридатному для експлуатації стані, що підтверджується висновком Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (25 червня 2008 р.)

У липні 2007 р. Київська Патріархія уклала інвестиційну угоду з ТОВ «Левадія», яке виступає інвестором та частково технічним замовником проекту реконструкції. 14 грудня 2007 р.  розпорядженням Київського міського голови № 1653 надано дозвіл на проектування та будівництво комплексу будівель по Десятинному провулку.

З 2008 року і дотепер Старокиївською археологічною експедицією Інституту археології НАН України під керівництвом канд. іст. наук Аркадія Олександровича Козловського проводяться археологічні дослідження зазначеної ділянки.

В УПЦ КП ствердужють, що 30.12.2008 р. наказом Міністерства культури і туризму визнано, що значені будівлі по Десятинному провулку не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток, як такі, що не відповідають належним критеріям.  17.04.2009 р. розпорядженням КМДА № 440 надано дозвіл на знесення вказаних будівель з метою забезпечення проведення науково-рятівних археологічних робіт в зоні будівництва комплексу. Відповідно до вищезазначених дозволів було розроблено проект комплексу будівель адміністративного та господарського призначення, який погоджений з Міністерством культури України та Інститутом археології НАН України. У липні 2012 р. отримано позитивний експертний звіт від ДП «Укрдержбудекспертиза» щодо розгляду проектної документації.

31.08.2012 р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві надано дозвіл на виконання будівельних робіт, замовником яких виступає УПЦ Київського Патріархату, а генпідрядником – будівельна компанія «Інтергал-буд».

Як наголошують УПЦ КП, у проекті враховано всі побажання археологів щодо збереження об’єктів культурної спадщини. Передбачено їх музеєфікацію та накриття – так само, як це зроблено у Михайлівському монастирі. На першому поверсі будинку буде розміщено музейну експозицію, присвячену цим об’єктам.

«Проект не руйнує та не спотворює архітектурне середовище, не зачіпає зелених зон, адже він розміщений у зоні житлової забудови та по висоті відповідає навколишнім будинкам – навпроти ділянки стоїть будинок висотою 5+2 поверхи, по вул. Володимирській – 4 поверхи. Тому немає ніяких обґрунтованих підстав для протестів проти його реалізації. Протести організовують кілька мешканців будинку № 7 по Десятинному провулку, мотиви дій яких – сумнівні. Вони навіть не дозволяють спеціалістам НДІ будівельних конструкцій провести належні дослідження у будинку, встановити маяки, тощо», – йдеться в поясненні Прес-центру Київської Патріархії.

Читайте також
Суспільство Розшукуваний Україною священик МП переховується в Чехії
Сьогодні, 12:04
Україна і світ Президент Чехії отримав на Різдво «фронтову» консерву від українських військових
Сьогодні, 10:58
Держава В Україні запровадили нове державне свято
Сьогодні, 10:30
Суспільство Нацбанк випустив пам'ятну монету, присвячену Архистратигу Михаїлу
Сьогодні, 10:00