Проща дідусів, бабусь і людей похилого віку вперше відбулася на Прикарпатті

26.07.2021, 11:59
Католики
Проща дідусів, бабусь і людей похилого віку вперше відбулася на Прикарпатті - фото 1
У Погінській обителі біля Івано-Франківська 25 липня вперше на спеціальну прощу зібралися старші люди з нагоди Всесвітнього Дня дідусів, бабусь і людей похилого віку, який проголосив Папа Франциск.

Не лише старійшини родин, але і декілька їх поколінь були присутніми в цей день в улюбленому багатьма відпустовому центрі, щоб долучитися до урочистої божественної Літургії, спільних молитов і привітань.

"Вперше Папа Франциск саме цю неділю липня проголосив Днем бабусь, дідусів і людей похилого віку. Апостольська пенітенцерія надала право повного відпусту в цей день, - розповідає голова Комісії у справах родин і мирян Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ отець Юрій Прилепський. – Нашою комісією ми відразу ж підхопили цю ініціативу, звернулися до архиєпископа і митрополита Володимира Війтишина і він радо поблагословив, щоб ми саме тут, у відпустовому місці в Погоні, провели таку першу прощу з нагоди Дня бабців, дідусів і людей похилого віку. Всі бажаючі учасники прощі змогли виконати умови повного відпусту, приєднатися до молитов на оздоровлення – що особливо важливо у саме такому віці, щоб зберегтися в здоров’ї, отримати благословення".

Проща дідусів, бабусь і людей похилого віку вперше відбулася на Прикарпатті - фото 76145

 

"Ми, звичайно, також в окремий спосіб хотіли б долучитися і запросили усіх бажаючих до нашої обителі – Погінського монастиря отців василіян, - додає ігумен монастиря отець Роман Мельник. – Для них наші молитви, щоб наголосити на тому, що люди старшого покоління є дуже важливими для нас, бо мають великий життєвий досвід і велику практику, які є цінними для молодших поколінь".

Під час Літургії зачитали привітання від Папи Римського Франциска.

""Я з тобою по всі дні" – це слова, з якими я, як Єпископ Риму і людина похилого віку, як і ви, хотів би звернутися до вас у цей перший Всесвітній день бабусь і дідусів і людей похилого віку. Вся Церква поруч з вами – для нас – і піклується про вас, любить вас і не хоче полишати Вас на самоті. Я розумію, що це Послання зараз до вас у важкий час - пандемія охопила нас, як несподіваний і лютий шторм. Це був час випробовування, особливо для нас – літніх людей. Багато хто з нас захворіли, інші померли, або пережили смерть когось із подружжя, або близьких, в той же час як інші опинилися ізольованими і самотніми протягом тривалого періоду часу. Господь знає все, що ми пройшли за цей час. Він близький до тих, хто відчував себе ізольованим і самотнім, адже ці відчуття загострились під час пандемії, - ідеться у зверненні. - Навіть у найтемніші моменти, як і в ці місяці пандемії, Господь продовжує посилати ангелів, щоб розрадити нашу самотність і нагадати нам - «Я з тобою по всі дні». Він говорить це вам і він говорить це мені. Саме таке значення цього Дня я хотів відсвяткувати вперше саме в цьому році, оскільки закінчується тривалий період ізоляції і повільно відновлюється соціальне життя. Нехай кожен дідусь, кожна бабуся, кожна літня людина, особливо ті, хто серед нас найбільше самотні, відчують присутність ангела. Часом цими «ангелами» будуть наші онуки, члени сім’ї, друзі на все життя або ті, кого ми зустріли в ці часи, коли ми дізналися - наскільки важливі обійми та візити для кожного з нас. Як сумно мені від того, що подекуди це все ще неможливо. Однак Господь посилає нам посланців через його слова, які завжди під рукою. Давайте спробуємо щодня читати Євангеліє, молитися псалми, читати пророків. Ми будемо втішені вірністю Господа... Мене покликали стати єпископом Риму, коли я досяг, так би мовити, пенсійного віку і думав, що не буду робити нічого нового. Господь завжди – завжди близький нам. Він близький нам з новими можливостями, новими ідеями, новими втіхами і завжди поруч з нами. Ви знаєте, що Господь вічний; він ніколи, ніколи не йде на пенсію».
Таку прощу, присвячену старшим поколінням наших родин, проводитимуть надалі щороку в останню неділю липня – стверджують організатори заходу".