Грузинська Православна Церква заявила, що демонстрації у Тбілісі переросли в «серйозне протистояння», і закликала протестувальників та поліціянтів дотримуватися закону.
Про це йдеться на сайті Грузинського Патріархату, інформує Громадське.
У заяві підкреслюється, що 30 листопада на проспекті Руставелі, де розташований парламент, відбулися дії за «межами законності та моралі».
Тож Патріархат вирішив звернутися до обох сторін — протестувальників та правоохоронців, які, як зазначається, однаково «дорогі» церкві та за яких вона молиться.
Перших ГПЦ попросила «проявити здоровий глузд і берегти межі вираження протесту». Других — закликала «проявити максимум терпіння й не виходити за межі передбачених законом дій».
Крім того, Грузинський Патріархат наголосив, що держава повинна оперативно інформувати громадськість про порушення та розслідувати їх, очевидно, маючи на увазі можливе перевищення службових повноважень з боку поліції.
«Якими б великими ми себе не вважали, ми не повинні забувати, що людина є образом і подобою Божою та найбільшим творінням у цьому світі», — наголосили в Церкві.
Зазначимо, що 80% громадян Грузії визначають себе православними, а особлива роль Грузинської Православної Церкви закріплена в Конституції.
Нагадаємо, у ніч проти 1 грудня грузинським силовикам не вдалося розігнати мітинг проти відмови від переговорів про вступ до ЄС. Протестувальників відтіснили від будівлі парламенту, проте станом на ранок вони досі перебували під Грузинським державним університетом.
Грузинська опозиція не визнає результатів парламентських виборів, де перемогла партія «Грузинська мрія». Міжнародні спостерігачі відзначили, що голосування було затьмарене нерівними умовами, тиском і напругою. Грузинські правоохоронці відкрили 47 кримінальних справ щодо ймовірних злочинів, повʼязаних із парламентськими виборами. Зокрема, обвинувачення висунули двом підозрюваним, які вкинули цілу пачку бюлетенів до урни на одній із дільниць.
Європарламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії та вимагає провести нові. Проте Тбіліський суд відхилив усі позови опозиційних політсил та громадських організацій, які вимагали визнати недійсними підсумкові протоколи окружних комісій.
Опозиційні партії Грузії оголосили про безстроковий вуличний протест із вимогою провести нові парламентські вибори.
Тим часом «Грузинська мрія» одноосібно затвердила новий парламент, призначила дату виборів президента, висунула свого кандидата й оголосила про відмову від переговорів про вступ у ЄС до 2028 року.
Останнє рішення розпалило нову хвилю протестів, які обернулися сутичками. На світанку 29 листопада грузинські спецпризначенці жорстко розігнали протест під парламентом, десятки людей, зокрема журналістів і політиків, побили й затримали. Наступного дня мітинг знову розігнали, а понад сотню протестувальників затримали.