Проти священика УПЦ МП, який блокував вірян ПЦУ у храмі, порушено кримінальне провадження

Проти священика УПЦ МП, який блокував вірян ПЦУ у храмі, порушено кримінальне провадження - фото 1
Проти священика УПЦ МП Петра Монастирського порушено кримінальну справу за перешкоджання вірянам ПЦУ у користуванні Свято-Покровським храмом у селі Новоживотів Вінницької області.

Про це Релігійній правді повідомив член громади ПЦУ Василь.

Інцидент стався через те, що громада ПЦУ відчинила церкву вперше за кілька років судової тяганини, отримавши рішення суду про те, що єпархія УПЦ МП не має права чинити їм перешкод у користуванні храмом. 3 жовтня віряни замінили замки і відслужили недільну службу, а у вівторок, 5 жовтня, прийшли на генеральне прибирання храму.

І якщо у неділю все пройшло спокійно, то у вівторок Монастирський привів до храму прихильників УПЦ МП, які почали сварку за храм. Вони намагалися вирвати двері храму, через що віряни ПЦУ зачинилися всередині. Священник і віряни УПЦ МП блокували своїх односельчан у храмі до приїзду правоохоронців.

Крім того, у запалі суперечки Монастирський навіть напав на начальника поліції Вінницького району Андрія Перепьолкіна, який прибув на місце для вирішення конфлікту. А один з прихильників УПЦ МП вдарив в обличчя заступника голови парафіяльної ради громади ПЦУ.

Після конфлікту представники громади ПЦУ написали заяву до поліції через невиконання священником УПЦ МП і його парафіянами судового рішення.

“…В черговий раз здійснили перешкоди у користуванні “Свято-Покровським храмом”, який розташований в с. Новоживотів, а саме блокували вихід з храму та намагались зайти в середину попри заборону суду”, – йдеться у заяві.

Проти священика УПЦ МП, який блокував вірян ПЦУ у храмі, порушено кримінальне провадження - фото 80243

 

Заяву вже внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочато кримінальне провадження за статтею 382-1, згідно з якою такі дії караються штрафом від 8,5 тисяч до 17 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.