Віршовані псалми відомої прикарпатської письменниці вдруге побачили світ

14 квітня, 17:08
Культура
Віршовані псалми відомої прикарпатської письменниці вдруге побачили світ - фото 1
Відома прикарпатська письменниця Віра Багірова нещодавно перевидала книгу віршованих псалмів. Перший наклад псалмів розійшовся дуже швидко.

«Псалми я вперше видрукувала 2009 року, а тепер перевидала, додавши вірші на релігійну тематику і вірші типу псалмів, - розповідає пані Віра. - Псалми, які є в Біблії, просто звіршувала рядок в рядок без жодних змін, адже чіпати такі речі не можна. Вони самі по собі є поетичними – для нас виглядає як проза, але поетичними словами. Не пропускала жодного рядочка, бо псалом має тримати зміст і рядок».

На запитання, чому саме вирішила звіршувати біблійні псалми, пані Віра відповідає, що читала їх з малечку:

Віршовані псалми відомої прикарпатської письменниці вдруге побачили світ - фото 70582

 

«Зрозуміла, що Бог хоча і добрий, але не зобов’язаний давати нам усе, що хочемо. Бог – це велика справедливість, правда і якщо бачить, що тобі саме того не потрібно, то і не дасть. І ні в якому разі не можна нарікати. Також важливо залишити такий мій письменницький спадок підростаючому поколінню, бо за радянських часів знаємо - все, що стосувалося релігії, було під забороною. Тепер, щоправда, виникло інше – карантин через ковід, який теж багато чому завадив. А час іде – діти ростуть».

Свого часу, у 80-х роках минулого століття, працюючи на одному з підприємств керівником підрозділу, вона зобов’язалася під час перерви читати один псалом. Старослов’янською мовою зрозуміти було важко, але все ж читала з книги подарованої священником. Звичайно ховалася, щоб ніхто не помітив. Це допомагало також і в роботі.

«Тоді прийшла думка – краще зрозуміти псалми і добре було б їх ще й звіршувати, - каже вона. - Отже відтоді аж до 2009 року працювала саме над цим.

Віршовані псалми відомої прикарпатської письменниці вдруге побачили світ - фото 70581

 

Як доводить письменниця - з тією чи іншою метою потрібно читати псалми усім нам. Також обов’язково відвідувати храм. «Життя без церкви не уявляюІ якщо Бог її заснував, то як можна ігнорувати. Так як без молитви - без церкви не можливо», - каже письменниця.

Цікаво, що свої книги Віра Багірова роздаровує, бо каже: «Якщо Бог дає меценатів, то потрібно і віддавати. Кожен має свою місію на землі».

Загалом в творчому доробку письменниці - поетичні твори, прозові, в тому числі, п’єси. Також є чимало пісень на її вірші.