Психолог запропонувала українцям змінити чужу традицію Хелловіну на свою, рідну

30.10.2020, 13:46
Культура
Психолог запропонувала українцям змінити чужу традицію Хелловіну на свою, рідну - фото 1
Замінімо цю чужу, не нашу традицію на щось рідне й своє! Наприклад, влаштуймо сімейне свято українського гарбуза!», - пропонує дитячий психолог, кандидат педагогічних наук, арт-терапевт, член Асоціації дитячих та сімейних психологів України, член Української Асоціації Християнської психології  Наталія Сиротич.

«Так, Хелловін ми приймати не будемо! Але любов до гарбузів варто плекати!», - запевняє психологиня. За словами п. Наталії, перенасичення торгівельної мережі різними «святковими» атрибутами напередодні Хелловіну створює напругу, а особливо у дітей, «які знають, що свято чуже. І що це не свято зовсім. Які слухняно вірять батькам, і, зітхаючи, таки не йдуть на Хелловін-вечірку до друзів».

Відтак у свідомості підлітків образ гарбуза асоціюється зі забороною. Щоб змінити такий стан речей п. Наталя пропонує створити для дітей сімейне свято українського гарбуза.

Свої рекомендації щодо проведення такого свята вона подала на сайті Патріаршої катехитичної комісії. Серед них: спекти разом з дітьми гарбузовий пиріг; вирізати гарбузові ліхтарики з отворами-серденьками і розказати дітям, що першими почали робити гарбузові ліхтарики ірландці, «бо зрозуміли, що це крутий лайфхак )) Так, це не хелловінська ідея й заслуга»; подивитися гарний фільм(під час перегляду їсти не попкорн, а лузати гарбузове насіння); театралізувати з дітьми обряд українського сватання (гарбузовий обряд) та пісеньку «Ходить гарбуз по городу»; виготовити посуд з невеличких гарбузів чи мотоциклетні гарбузові шоломи; попрацювати над веселим оранджево-жовтим дрес-кодом для усієї сім’ї; створити гарбузову фотозону і зробити сімейну фотосесію тощо.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами https://ct.ugcc.ua