Патріарх УГКЦ у 76-й день війни: «Відкриваючи біженцям двері своїх домівок, ми вшановуємо самого Ісуса Христа»

10 травня, 16:56
Суспільство
Патріарх УГКЦ у 76-й день війни: «Відкриваючи біженцям двері своїх домівок, ми вшановуємо самого Ісуса Христа» - фото 1
Ті, хто відкрив серце і домівку для українських біженців, вшанували самого Христа.

Про це у своєму щоденному зверненні у 76-й день війни Росії проти України заявив Патріарх Святослав, передає Департамент інформації УГКЦ.

«Особливо дякую тим нашим братам і сестрам в Україні, які діляться останнім, щоб прийняти вимушено переселених осіб», – сказав Глава УГКЦ.

Першоєрах відзначив, що минулий день і сьогоднішня ніч були дуже тяжкими в Україні. Вздовж усієї лінії фронту на сході та півдні йдуть запеклі бої.

«Але Україна бореться. Україна стоїть. Українське військо відважно захищає Батьківщину. І цим дивує весь світ», – сказав Блаженніший Святослав.

У таких умовах також важливо не забувати про милосердя.

За його словами, гостинність до тих, хто втратив домівку і вимушений шукати кращої долі на чужій землі, з давніх-давен є одним із важливих способів богопочитання.

Ісус Христос навчав своїх учнів, стверджуючи, що коли Він прийде вдруге у славі, на престолі, як суддя, то скаже: «Я був подорожній, а ви Мене прийняли».

«Тож те, що ми вчиняємо для подорожнього, гостинність, якою ми огортаємо безхатченка, – це вшанування самого Бога. Ісус Христос приймає цю пошану як таку, що виявлена Йому, нашому Богові й Спасителеві», – сказав він.

Предстоятель УГКЦ відзначив, що під час війни мільйони українців залишилися без дому. Згідно з даними Організації Об’єднаних Націй, понад 12 мільйонів українців покинули свої домівки, а більше ніж п'ять мільйонів виїхали за межі Батьківщини і шукають захистку, допомоги за кордоном.

Сьогодні, підкреслив першоєрарх, немає такого українського міста, де б не приймали біженців.
«Так важливо, щоб ми бачили в кожному, кому відкриваємо свою домівку і хто шукає в нас прихистку, – особу самого Христа», – закликав Глава УГКЦ.