Created with Sketch.

"Це ж ад сущий"

28.11.2004, 12:56

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Архиєпископ Вишгородський УПЦ (МП) Павел (Лебедь)

Намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, Архиєпископ Вишгородський УПЦ (МП) Павел (Лебедь) ділиться своїм розумінням ситуації в Україні: "Ми всі є громадяни одної держави, нашої незалежної України, і в нас одна задача: аби панував мир, і все йшло мирним шляхом, бо це є найосновніше для православного християнина".

"Я не можу сказати, чи люди від нашої Церкви є в цій толпі. Я вважаю, що там священикам нічого робити, тому що це обезумівша толпа. І треба вирішувати питання не таким шляхом, щоб обзивати одне одного. І якщо так звані Церкви туди пішли, то гріш їм ціна. Молитись потрібно в церквах і закликати людей, щоби не стояли діти та молодь на площі, а в церкві з молитви починати, а не з свистопляски. Я не підтримую жодних непорозумінь. Люди зі Сходу і Заходу є однакові. І обзивати Януковича тюремщиком не можна, бо в людини, яка росла сиротою, може все бути. А Ющенка оточують люди, яких треба судити. Їх розшукує Інтерпол. А кричать: “Влада!” Хто там зараз зібрався? Два прем’єри, два спікери, 26 міністрів, які були при владі. Я ніяк не можу змиритися з тою неправдою, яку говорять наші опоненти. Я кажу “опоненти”, тому що так не можна робити. Треба все робити мирним шляхом. Я розумію, що зараз Юлі (Тимошенко. – Ред.) нічого робити, бо їй приходить кінець.

До цієї всієї ситуації я ставлюся негативно, все треба починати з Бога, особливо якщо ми люди віруючі й пишемо: “Мир вам”. Мені нема різниці, хто буде Президентом. Церква терпіла і буде терпіти. І католики, і греко-католики терпіли, терплять і будуть терпіти. Але не хотілося б, щоби оці біди були взимі. Сьогодні до цього треба відноситися більш серйозно і не призивати Бога там, де Його нема. Бога в такій гальорці, де “Слава вам”, а потім “Слава Україні”, а тоді кинуть “Слава Тобі, Боже” нема. Є Бог, і з цього ми повинні починати.

Ще нічого немає, а вже до мене приходять із так званих монастирів, там з Видубецького, і кажуть: “Павлові й Володимирові ми покажемо”. Монахи хай залишаються, а їм тут не місце. Я кажу їм: “Ану, ідіть звідси”. І це люди, які крачать: “За демократію”. Про яку демократію йдеться, коли вони вже угрожають, а ще не прийшли до влади. Чи не кажеться вам, що їм треба владу, а не справедливості. Я на боці закону, на боці Конституції. Можна вирішувати питання і не кликати всіх на вулицю.

У кожного з нас є якісь недоліки і промахи. Янукович дуже гарно сказав до Ющенка: “Ви одинадцять років при владі. Що Ви зробили?” Абсолютно нічого. Чому я маю його захищати? Чому я маю за нього кричати? Я кажу те, що є, бо я не боюся ані одного, ані другого. Я не маю щ о втрачати. Я на боці закону, в першу чергу на боці совісті, на боці Слова Божого. Ну можна ж вирішувати питання, а не кричати: “Виходьте, діти, щоби всі нас боялися”. У нас в Лаврі – ніби після пожежі. Нема вже нікого. Люди бояться прийти до храму Божого. Бо ті їздять, свистять, кричать – це ж ад сущий".

tak.reportage.ukr // Записав Петро Дідула

Читайте також