Created with Sketch.

"Європі потрібно наново відкрити Україну", – підсумки Ватиканської Конференції

11.12.2010, 20:20

«Україна-Ватикан в контексті християнської Європи», – під такою назвою 10 грудня 2010 р. у Папському університеті святого Томи Аквінського «Анджелікум» у Римі відбулася Міжнародна науково-практична конференція, яка зібрала представників дипломатичного корпусу, Римської Курії, українського уряду, академічного світу, українського духовенства та студентської спільноти Рима.

«Україна – Ватикан в контексті християнської Європи» – під такою назвою 10 грудня 2010 р. у Папському університеті святого Томи Аквінського «Анджелікум» у Римі відбулася Міжнародна науково-практична конференція, яка зібрала представників дипломатичного корпусу, Римської Курії, українського уряду, академічного світу, українського духовенства та студентської спільноти Рима. Організований Посольством України при Святому Престолі у співпраці з факультетом суспільних наук згаданого університету захід мав на меті розглянути в загальному взаємини між Україною та Святим Престолом, а також наголосити на важливості збереження Європою свого християнського коріння та відзначити роль України у цьому процесі. 

Як повідомляє Радіо Ватикан, перед початком конференції Дмитро Воловніков, Радник Посольства України при Святому Престолі, зачитав вітання учасникам зустрічі від Держсекретаря Апостольської Столиці кардинала Тарчізіо Бертоне, Глави Української Греко-Католицької Церкви Патріарха Любомира (Гузара), Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Володимира, Міністра Закордонних Справ України Костянтина Грищенка.

Відкриваючи конференцію, сестра Гелен Алфорд, ОП, Декан факультету суспільних наук «Анжелікуму» зазначила, що їхня наукова інституція уважно слідкує за розвитком подій на пострадянському просторі. В цьому контексті вже відбулася конференція «Країни пострадянського простору та Святий Престол», і ось наступним кроком став розгляд ситуації в Україні.

Кардинал Леонардо Сандрі, Префект Конгрегації Східних Церков, присвятив свою доповідь історії християнства в Україні, зокрема, періодові переслідування Церкви та її відродженню після здобуття незалежності. Він зазначив, що в країні великі постаті історії та культури саме в християнстві черпали своє натхнення, а географічне розташування України на перехресті між Заходом та Сходом спричинилося до зустрічі між латинською та візантійською його традиціями, які знаходять своє місце в суспільстві. Кардинал Сандрі відзначив здобутки України у відбудові суспільства після періоду тоталітаризму, вказавши на те, що міжнародна спільнота не може недооцінювати осягнених успіхів у сфері примирення та подолання регіональних напружень.

Юрій Богуцький, який очолював нещодавно ліквідований Указом Президента України Державний Комітет у справах національностей та релігій, передав вітання від Президента України та Уряду. В своїй доповіді він представив актуальну статистику, що відображає зростання кількості громад та зареєстрованих релігійних організацій. Він наголосив, що українське законодавство гарантує однакове ставлення держави до релігійних організацій та відзначив позитивну роль, яку в суспільстві відіграє ВРЦіРО, а також суспільна діяльність Церков. Серед проблем доповідач вказав на політизацію релігійних організацій, пов’язану з тим, що Церкви мають найвищий показник довіри в українському суспільстві, і ним намагаються зловживати політики.

Про нову євангелізацію в Європі, як спільну мету усіх християн, говорив архиєпископ Ріно Фізікелла, Президент Папської Ради сприяння новій євангелізації. Він звернув увагу на те, що християнство є повністю включене в історію, згідно з євангельським принципом «бути у світі, але не від світу». Неможливо заперечити роль, яку відіграло християнство у формуванні Європи, і саме воно, а не спільна валюта чи економічна чи політична інтеграція, є запорукою її стійкості та успішності. І навпаки, відрікшись свого коріння, Європа приречена на збідніння.

«Переглянути християнські коріння континенту, подорожуючи з Заходу на Схід» – таку доповідь представив італійський журналіст та публіцист Мік’єлле Дзандзуккі, який на прикладі трьох країн – Франції, України та Вірменії – представив три способи переживання християнства в минулому, теперішньому та в перспективі майбутнього, звертаючи увагу на спільні і відмінні проблеми, здобутки та можливості.

Про актуальний стан християнства в Україні та про виклики, які стоять перед їхніми конфесіями в контексті нової євангелізації в Європі під час круглого столу говорили архиєпископ Мечислав Мокшицький, Глава Конференції римо-католицького єпископату в Україні, владика Богдан (Дзюрах), ЧНІ, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, протоєрей Володимир Коцаба, Секретар вченої ради Київської Духовної Академії і семінарії, який представив доповідь архиєпископа Антонія (Паканича), Вікарія Митрополита Володимира та Ректора КДА, а архиєпископ Циріл Василь, ТІ, Секретар Конгрегації Східних Церков, розповів про діяльність цього ватиканського відомства в стосунку Церкви в Україні.

Довідка РІСУ: Дипломатичні відносини між Україною і Ватиканом було встановлено 8 лютого 1992 р. 

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Сьогодні, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Сьогодні, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Сьогодні, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Сьогодні, 16:08