• Головна
  • Новини
  • Рабини Європи закликали Папу перервати переговори з лефевристами...

Рабини Європи закликали Папу перервати переговори з лефевристами

25.10.2011, 14:14
Рабини Європи закликали Папу перервати переговори з лефевристами - фото 1
Приводом для цього послужили слова Річарда Вільямсона – одного з чотирьох прелатів-лефевристів.

Рабини-Європи.jpgКонференція рабинів Європи закликала Папу Римського Бенедикта XVI припинити переговори з традиціоналістами з Товариства св. Пія X.

Приводом для цього послужили слова Річарда Вільямсона – одного з чотирьох прелатів-лефевристів. Вільямсон піддав критиці слова самого Бенедикта XVI про те, що не можна вважати єврейський народ винними у смерті Христа. За словами Уїльямсона, євреї, як народ, винні в «богоубивстві» і є «колективним ворогом істинного Месії».

«Католицька Церква не повинна зближатися з тими, хто проповідує ненависть», - заявив президент Конференції рабинів Європи, рабин великої московської хоральної синагоги Пінхас Гольдшмідт.

«Ремарки єпископа Вільямсона – ще одне свідчення того, що Товариству св. Пія X – не місце в сучасній Церкві, – заявив національний директор американської Антидифамаційної ліги Абрахам Фоксман. – Нам важко уявити, як громада, яка не бере фундаментальне церковне вчення – засудження антисемітизму, і виступає з класичними нападками на євреїв, може бути прийнята назад».

Засновник Товариства св. Пія архиєпископ Марсель Лефевр не прийняв реформу богослужіння і ряд інших нововведень Другого Ватиканського собору, в тому числі соборні документи, що засуджують антисемітизм. У 1988 році Лефевр без дозволу Святого Престолу висвятив чотирьох єпископів (включаючи Вільямсона), за що всі п'ятеро були відлучені від Церкви. Папа Бенедикт як жест примирення скасував рішення про екскомуніку єпископів-лефевристів. Тим не менше, хоча лідери Товариства св. Пія більше не вважаються відлученими від Церкви, їхня організація не має канонічного церковного статусу, визначити який повинні переговори, що проходять в останні роки. Нові антисемітські заяви єпископа Уїльямсона, який у Німеччині вже був засуджений за заперечення Голокосту, ще більше ускладнюють ситуацію. Про це повідомляє Седмица.Ru.