Рада Церков зустрілася з керівництвом Всесвітньої Лютеранської Федерації

Рада Церков зустрілася з керівництвом Всесвітньої Лютеранської Федерації - фото 1
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) 13 травня зустрілася в Києві в приміщенні німецької євангелічно- лютеранської церкви св. Катерини з Президентом Всесвітньої Лютеранської Федерації (ВЛФ), єпископом дієцезії Віборгу Генріком Стубкьєром (Данія) та Генеральним секретарем ВЛФ др. Анне Бургхардт (Естонія).

Про це повідомляє сайт ВРЦіРО.

Представник Головуючого у ВРЦіРО пастор Анатолій Райчинець від імені релігійної спільноти висловив подяку керівникам Всесвітньої Лютеранської Федерації за підтримку України від початку повномасштабного російського вторгнення, у тому числі, за молитви за справедливий мир для України, за допомогу українським біженцям в Королівстві Данія і в Естонії, за гуманітарну допомогу та за поширення правдивої інформації у світі про війну й російську агресію.

Глава УГКЦ Святослав Шевчук у своєму виступі зазначив про гуманітарні виклики в контексті війни та щодо спільної відповідальності Церков та урядами інших країн у вирішенні гуманітарних проблем в Україні. «Ми маємо спільними зусиллями вирішити гуманітарну кризу, щоб ця криза не перетворилася в гуманітарну катастрофу», - зазначив Блаженніший Святослав.

У своєму виступі він також підкреслив важливість капеланського служіння для військових та їх родин, про статус священнослужителів та роль Церков в українському суспільстві, а також про адвокаційну діяльність Церков і релігійних організацій на міжнародному рівні.

Учасники зустрічі зазначили загальну проблему у зв’язку з тим, що Російська Православна Церква є автором геноцидальної ідеології «русского міра» і через церковні канали поширює ці нехристиянські наративи.

Керівники ВЛФ зазначили, що їх візит в Україну має на меті подальшу підтримку українського народу в його боротьбі за свободу і справедливий мир. Крім Президента і Генерального секретаря ВЛФ, в зустрічі з ВРЦіРО взяли участь Марк Мулан, голова гуманітарного офісу ВЛФ в Україні, та Йозеф Платнер, голова гуманітарної допомоги України в Європі.

Всесвітня Лютеранська Федерація об'єднує 150 Церков у 99 країнах загальною кількістю у близько 77 мільйонів вірян. Офіс ВЛФ знаходиться в Женеві (Швейцарія) і координує комунікацію між лютеранськими Церквами учасницями, а також гуманітарну працю в різних регіонах світу, в тому числі, в Україні.