"Раджу зміни в країні починати з себе", - Митрополит Борис  Ґудзяк

"Раджу зміни в країні починати з себе", - Митрополит Борис  Ґудзяк - фото 1
Митрополит УГКЦ, очільник Філадельфійської архиєпархії в США, президент УКУ та моральний авторитет Борис  Ґудзяк вважає, що для того, щоб мати успішну країну, кожен українець має починати зміни з себе.

Про це митрополит сказав в інтерв'ю Лівому берегу у спецпроекті «Уроки незалежності» .

"Треба мати добру візію, добру владу, бажано, завжди. Але є такий вислів, що нововисвячений священник хоче змінити світ, після п’яти років служіння – вплинути на свою парафію, а після п'ятдесяти – якось вплинути хоч би на себе самого. Отже, змінювати країну треба, владу змінювати треба, але я раджу почати з того, що змінити себе. Відновити стосунки з близькими, комусь пробачити, скинути камінь із серця і позбутися якоїсь образи. Деякі речі є простими, але зовсім нелегкими.

Ми можемо виправити якісь стосунки в суспільстві, але це не станеться за помахом чарівної палички, це не зробить цар-батюшка, це залежить від кожного. На Майдані українці відчули конкретні акти простої любові: когось нагодувати, когось прихистити, когось обігріти. Ми ніколи не помиляємося, коли допомагаємо людям у потребі", - акцентує владика Борис.

За його словами, молоді люди в України мають спрагу, жагу щось робити. Вони часом більше хочуть, більше осягають, більше перемагають, більше долають перепон:

"Моя помічниця у Франції, француженка, казала, що «приїхали молоді люди з України і чогось хочуть, а їхні однолітки у Франції часто розгублені, багато чого мають, але не знають, чого хочуть від життя... Я вірю, що велика частина населення України захоче жити по-іншому, Україна зможе робити стрибки вперед. Думаю, нас вестиме молоде покоління. Якщо, звісно, не стане циніками,"- додав митрополит.