Created with Sketch.

Рашисти в окупованих містах конфісковують протестантські молитовні будинки, ув'язнюють і депортують пастирів

06.10.2022, 12:00

Російська окупаційна влада закрила баптистську церкву «Благодать» у Мелітополі в неділю, 11 вересня, під час богослужіння. За повідомленням “Голосу мучеників-Корея”, за останні два місяці було закрито три найбільші євангельські протестантські церкви міста.

Про це повідомляє християнська газета "Слово про слово" з посиланням на vomkorea.

У селі Чкалове Мелітопольського району військовослужбовці окупаційних сил прийшли на вечірнє богослужіння у середу, 21 вересня, і заборонили християнам збиратися, сказавши: «Ноги вашої тут не буде після референдуму. Віра у нас лише одна: православна». З початку війни у церкві щодня проводились богослужіння.

У Маріуполі окупаційна влада цього місяця закрила церкву в мікрорайоні Курчатове і нині утримує пресвітера церкви та його дружину в невідомому місці. Раніше пресвітер вже був заарештований і потім звільнений, тоді ж і церква була опечатана, але потім все ж таки віруючі змогли проводити служіння.

«У неділю, 11 вересня, у церкві «Благодать» у Мелітополі озброєні люди увійшли до будівлі церкви, коли парафіяни прославляли Бога, — каже представник «Голосу мучеників – Корея» Хен Сук Фолі. — Влада зупинила богослужіння, зареєструвала імена всіх присутніх і затримала кількох служителів». Представник Фолі каже, що пастору церкви Михайлу Бріцину було наказано залишити місто протягом 48 годин.

За словами представника Фолі, богослужіння транслювалося у прямому ефірі, тому ті, хто дивився трансляцію онлайн, стали очевидцями подій. Відео богослужіння було видалено.

За словами представника Фолі, церква «Благодать», церква «Слово життя» та Мелітопольська Християнська церква є трьома найбільшими протестантськими громадами у Мелітополі.

«Голос мучеників-Корея» підтвердив повідомлення про те, що будівля церкви «Слово життя» була захоплена окупаційною владою у серпні. Пастор церкви Дмитро Бодю заарештували та затримали на кілька днів у березні, перш ніж його відпустили, а потім він залишив місто. Представник Фолі каже, що служіння в церкві тривали до серпня, доки не були офіційно припинені.

«Голос мучеників – Корея» також підтвердив повідомлення про те, що будівля Мелітопольської християнської церкви була захоплена окупаційною владою у серпні, після того, як у березні почалися утиски церкви та її пастора Віктора Сергєєва.

«MХЦ була найбільшою церквою у місті, — каже представник Фолі. — Це була харизматична церква, відома своїм великим кампусом з аудиторією на тисячу місць, фонтаном, пальмами та тренажерним залом».

Очевидці підтвердили, що хрест із церкви було знято, а церква перетворилася на «культурно-спортивно-розважальний комплекс».

Конфіскація церковних будівель та затримання пасторів також відбуваються в інших окупованих окупаційними військами містах, таких як Маріуполь, каже представник Фолі.

“У Маріуполі цього місяця військові попросили надати молитовний будинок для організації референдуму, але члени церкви відмовилися”, — каже представник Фолі. Влада окупантів опечатала молитовний будинок. Але члени церкви знову відкрили молитовну будівлю, щоб провести недільне богослужіння.

«Під час богослужіння до церкви прийшли військові та забрали пресвітера церкви Леоніда Пономарьова, — каже представник Фолі. — Після закінчення богослужіння брати вирушили у військкомат із документами, які підтверджують, що будинок є приватною власністю.

«Наразі будівля опечатана, а Леоніда Пономарьова та його дружину Тетяну Миколаївну тримають у невідомому місці, — каже представник Фолі. — Ми уважно стежимо за повідомленнями про те, що пресвітеру інкримінують участь в екстремістській діяльності, виходячи з чого видано ордер на обшук будинку молитви на вулиці Курчатова на наявність екстремістської літератури».

Читайте також
Суспільство Термінової медичної допомоги потребують уже 67 кримських політв’язнів, - правозахисниця
Вчора, 12:00
Суспільство За період окупації Криму за «справами Хізб ут-Тахрір» переслідувалися 117 людей - правозахисники
06 жовтня, 11:30
Суспільство Верховний «суд» Криму ліквідував мусульманську громаду «Алушта»
06 жовтня, 11:27
Суспільство Джелял розповів турецькому омбудсмену про порушення Росією прав політв'язнів-мусульман
06 жовтня, 11:00