Created with Sketch.

«Разом в ім’я України — нехай це буде вашим гаслом», — Глава УГКЦ до громадських організацій Німеччини

23 травня, 11:30

22 травня у Мюнхені відбулася зустріч Постійного Синоду УГКЦ із громадськими та волонтерськими організаціями Баварії та Німеччини загалом. На зустріч прибули представники 27 організацій з усіх куточків країни.

Блаженніший Святослав звернувся зі словом подяки та прохання. Він розповів, що напередодні візиту до Німеччини відвідав зранений Південь України. «Від імені страждаючих та зранених людей України, які кожного дня дивляться в очі смерті, хочу промовити усім вам: дякую!» — сказав Патріарх УГКЦ.

Предстоятель запевнив, що УГКЦ передає допомогу від присутніх на зустрічі організацій потребуючим людям в Україні, адже «саме Церква кожного дня доторкає ран України».

«Особливо дякуємо волонтерам, бо вони чинять добро не з примусу, а за повелінням власного серця», — наголосив він. Відтак попросив плекати і цінувати єдність. Патріарх розповів, що у середовищі Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій зародилося гасло «Разом в ім’я України!» Блаженніший Святослав побажав, щоб ці слова стали гаслом всіх українських організацій у Німеччині.

Під час зустрічі кожен з владик Постійного Синоду мав нагоду поділитися своїми думками, відповідаючи на питання модератора зустрічі.

Митрополит Борис Ґудзяк переконаний, що світ ще ніколи не був таким українським. На його думку, переосмислюється вища освіта і природа організації як такої, соціальні медіа дають слово всім. Таких глобальних змін є дуже багато і це дає нам особливий шанс. «Ми можемо промовляти далеко, свідчити широко. У цьому всьому зберігати почуття гідності. Важливо завжди перед очима мати цінності. Бажаю всім нам максимально використати ці можливості», — сказав владика Борис.

Владика Володимир Ющак наголосив на необхідності українцям, які в час війни виїхали жити в інші країни, вміти інтегруватися у спільноту держави, але в жодному разі не асимілюватися, тобто не забути своє коріння та походження.

Владика Йосафат Мощич ствердив, що змістом життя християн є євангельска благовість — спасіння в Христі. А формою — традиція та культура. На його думку, важливо шукати форм, які будуть промовляти в сучасному світі. «Найсильніше що можна дати іншим — це свідчення християнського життя! Бо це досвід, який породжує екзистенційні питання. Любіть Україну і допомагайте як можете!» — закликав владика Йосафат.

Владика Андрій Хім’як зазначив, що гуманітарний виклик в Україні з дня у день лише збільшується. На даний момент, за його словами, ресурси зменшуються, а потреби дуже зростають, бо запаси людей завершуються. Архиєрей назвав три виклики: «Перший — дати їсти і пити потребуючим. Другий — солідарність у середовищі, яке приймає постраждалих від війни. Третій — духовний рівень — дати людям надію, які бачать руїни і безнадію».

«Необхідно мати час для людей. Питання: „Як Ти?“ — це сьогодні питання дуже глибокого сенсу, на яке люди відповідають дуже по-різному. Важливо мати чутливість на потреби», — переконаний він.

Владика Богдан Дзюрах ствердив: «Слухати. Молитися. Служити». «Потрібно перемінювати біль, страждання у любов через служіння. Бідні люди, травмовані Другою світової війною будували церкви. Це те, що ми залишимо після себе», — зазначив владика Богдан.

«Сьогодні найперше ви є Церквою, яка живе і служить в багатьох містах Німеччини. Ви проповідуєте вашим служінням. Через вас Церква буде йти у світ і гортувати довкола себе українців», — наголосив владика Богдан Дзюрах.

Після кількох запитань присутніх, на які відповів Блаженніший Святослав, відбулося неформальне спілкування.

Читайте також
Україна і світ Глава УГКЦ обговорив з очільником МЗС Франції гуманітарну та дипломатичну підтримку України
Вчора, 16:24
Україна і світ Катар, ПАР і Ватикан допоможуть у поверненні депортованих українських дітей, - глава МЗС Канади
Вчора, 11:30
Україна і світ Україна повинна буде розібратися з ексгумацією жертв Волинської трагедії - голова Інституту нацпамʼяті Польщі
23 травня, 10:25
Україна і світ Глава УГКЦ у Бернардинському коледжі Парижа: Війна проти України — це війна проти Франції та Європи
23 травня, 12:45