Created with Sketch.

Разом з українцями Риму Папа Франциск помолився Вервицю за мир в Україні та світі

01.06.2022, 10:50

Молитва на вервиці в останній день травня згуртувала в папській базиліці Санта Марія Маджоре тих, хто представляв постраждалих від війни та насильства, а також тих, хто матеріально та духовно їх підтримує.

Велика папська базиліка Пресвятої Марії, храм, який Папа Франциск відвідує найчастіше після базиліки Святого Петра у Ватикані, стала місцем особливої молитви за мир. Святіший Отець очолив тут 31 травня 2022 року молитву Розарію за мир у світі. Проказування молитви відбулося перед статуєю Марії, Цариці миру, що була встановлена тут 1918 року для молитви за припинення Першої світової війни.

"Ми усвідомлюємо, що мир не може бути результатом лише переговорів чи наслідком самих лише політичних угод, але є, насамперед, пасхальним даром Святого Духа. Ми посвятили Твоєму Непорочному Серцю воюючі країни та просили про великий дар навернення сердець. Ми впевнені, що зброєю молитви, посту, милостині та з даром Твоєї благодаті можливо перемінити серця людей і долю всього світу,"- промовив Папа.

Молитву на вервиці промовляла українська сім’я: диякон Михайло та Оксана зі своїми чотирма дітьми, які представляли всі сім’ї, що страждають від жорстокості війни. Ця частина молитви підносилася за жертви війни, зокрема за найбеззахисніших – дітей, похилих віком, хворих, за роз’єднані сім’ї, за батьків, які чекають на повернення дітей, і за дітей, які чекають на повернення батьків з поля бою.

Інші частини молитви проказували: військові капелани – від імені всіх тих, хто несе надію та розраду постраждалим від війни та насильства, волонтери – від імені всіх, хто жертовно служить ближнім, часто наражаючись на небезпеку, сім’ї з Венесуели та Сирії – від імені всіх, хто несправедливо страждає від конфліктів, а також деякі біженці, представляючи всіх, хто був змушений залишити свої домівки задля порятунку життя.

Серед молільників, які зібралися в базиліці, були численні представники української громади Риму. Серед них були й ті, хто вимушено покинув Україну під час війни. В молитві зі своїм єпископом єдналися також діти й підлітки з римських парафій, скаути, члени Марійського товариства, вірні з парафій, посвячених на честь Марії Цариці миру, співробітники Святішого Отця з Римської курії, а також ватиканські жандарми та швейцарські гвардійці.

За допомогою засобів комунікації з базилікою в Римі єдналися санктуарії всього світу, серед яких Марійський духовний центр в Зарваниці, що на Тернопільщині.

Читайте також
Україна і світ У Вашингтоні відзначили 75-річчя парафії Пресвятої Родини УГКЦ
01 червня, 11:30
Україна і світ СКУ до роковин Голодомору закликає нагадати світові про злочини режимів Сталіна і Путіна
01 червня, 11:00
Україна і світ УПЦ США та Діаспори вшанує пам’ять жертв Голодомору та загиблих українських воїнів
01 червня, 10:30
Україна і світ СКУ запустив адвокаційну кампанію до дня пам’яті жертв Голодомору
01 червня, 10:12