Речник Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) пояснив, чому у титулі Предстоятеля Філарета є згадки про Печерську та Почаївську Лавру.
Речник Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря) пояснив, чому у титулі Предстоятеля Філарета є згадки про Печерську та Почаївську Лавру.
«Лаври Печерська та Почаївська давно є Ставропігіями Київського Престолу - згідно соборних рішень ще 1991 і 1993 років!
Тож означення цього факту в повному титулі Предстоятеля - лише констатація того, що і дотепер було», - написав єрарх у себе на Фейсбуці.
«Це не приводило ні до яких заворушень чи проблем у минулому - не приведе у майбутньому (хоч кремлівські пропагандисти, можна передбачати, і спробують щось на цю тему набрехати).
ПОСТАНОВИ СОБОРУ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ щодо релiгiйної ситуацiї на Українi та з iнших питань церковного життя 1-3 листопада 1991 р.
… 6. Собор Української Православної Церкви утверджує рiшення архiєрейського собру /6-7 вересня I99I р./ про утворення Луганської єпархiї, про ставропiгiю Свято-Успенської Почаївської Лаври у канонiчному вiданнi Митрополита Київського i всiєї України.
ПОСТАНОВИ Всеукраїнського Православного Собору Української Православної Церкви Київського Патрiархату 21-22 жовтня 1993 року
… 3. Святiйший Патрiарх є священноархiмандритом Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври», - повідомив речник УПЦ КП.
Як вже інформувала РІСУ, 20 жовтня синод УПЦ КП у зв’язку зі змінами, які відбуваються в Українській Православній Церкві, беручи до уваги історичну традицію, практику Помісних Православних Церков та інші істотні обставини, запровадив для Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату повну і скорочені форми титулу.
Повний титул має наступну форму: «Святіший і Блаженнійший (ім’я), Архиєпископ і Митрополит Києва – Матері міст Руських, Галицький, Патріарх всієї Руси-України, Свято-Успенських Києво-Печерської та Почаївської Лавр Священноархимандрит».
Скорочений титул має наступну форму: «Святіший (ім’я), Патріарх Київський і всієї Руси-України».