Ректора УКУ о. Бориса Ґудзяка номіновано на єпископа

21.07.2012, 13:15
Ректора УКУ о. Бориса Ґудзяка номіновано на єпископа - фото 1
Владика-номінат Борис (Ґудзяк) стане 49 єпископом Української Греко-Католицької Церкви. Це перша єпископська номінація, проголошена за час правління нового Глави УГКЦ Патріарха Святослава (Шевчука).

exklusiv.gifУГКЦ має нового єпископа. Ним став ректор Українського католицького університету о. д-р Борис Ґудзяк. 

Борис ҐудзякУ суботу, 21 липня 2012 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Бенедикт XVI прийняв зречення з уряду, яке у зв’язку з досягненням граничного віку подав владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, Апостольський Екзарх для українців греко-католиків у Франції. Його наступником Папа призначив  о. д-ра Бориса Ґудзяка, дотеперішнього Ректора Українського Католицького Університету, надаючи йому титулярний осідок Каркабії.

Владика-номінат  Борис (Ґудзяк) стане 49 єпископом Української Греко-Католицької Церкви.

Апостольський Екзархат для українців греко-католиків у Франції був утворений 22 липня 1960 року. Першим екзархом був владика Володимир Маланчук, ЧНІ, а після його зречення у зв’язку з віком в 1982 році, наступником став владика Михаїл Гринчишин, ЧНІ, якому в лютому цього року виповнилося 83 роки життя.

Біографія владики-номіната Бориса Ґудзяка

о. Борис ҐудзякНародився 24 листопада 1960 року в місті Сиракузи, штат Нью-Йорк, США, в родині українських емігрантів. Закінчив католицьку середню школу, Академію християнських братів, а також Школу українoзнавства ім. Лесі Українки. Активний член Пласту.

1978–1980 роки – навчався в Сиракузькому університеті, де повні студії закінчив за два роки. Отримав подвійний диплом бакалавра з біології та філософії.

1980–1983 роки – був семінаристом Львівської архиєпархії в Колегії Святої Софії в Римі, де формувався під опікою Патріарха Йосифа Сліпого. Навчався в Папському Урбанському університеті, де здобув бакалаврат з богослов’я (STB), одночасно будучи студентом Українського католицького університету в Римі.

1983–1992 роки – навчався в Гарвардському університеті в Кембріджі, США, де отримав докторат (Ph.D) у галузі слов’янської та візантійської культурно-церковної історії. Дисертація: «Криза і реформа: Київська митрополія, Царгородський патріархат і ґенеза Берестейської унії». Протягом докторантури стажувався при візантинологічному центрі Думбартон Оукс у Вашинґтоні, в Австрії, Італії, Польщі та в Україні – при Інституті літератури АН УРСР і Київському державному університеті.

1994–1995 роки – навчався в Папському Орієнтальному Інституті в Римі на факультеті східних церковних наук, де отримав ліценціат з богослов’я. Тема ліценціату: «До питання аналізу неопатристичного синтезу Георгія Флоровського».

1990 – голова оргкомітету з’їзду «Українська молодь – Христові».

1992–2002 – директор-засновник Інституту історії Церкви в м. Львові.

1993–1995 роки – голова Комісії з відновлення Львівської Богословської Академії.

1995–2000 роки – віце-ректор Львівської Богословської Академії.

Дияконські свячення прийняв 14 серпня 1998 року (святитель – Владика Любомир Гузар). 26 листопада 1998 року прийняв таїнство Священства в соборі святого Юра у Львові (святитель – Владика Софрон Мудрий).

2000–2002 – ректор Львівської Богословської Академії.

З 2002 року – ректор Українського католицького університету у Львові, єдиного католицького університету на пострадянському просторі. В різний час був деканом як богословського, так і гуманітарного факультетів.

З 2008 року – голова Комісії у справах кадрового забезпечення Києво-Галицького Архиєпископства УГКЦ.

З 2009 року – член Надзірної ради Міжнародної асоціації католицьких університетів.

2010 року іменований Патріархом Любомиром митрофорним протоєреєм.

Автор і редактор книг та статей на церковно-історичну, духовну, богословську тематику різними мовами, а також текстів про сучасне церковне життя, розвиток і реформу вищої освіти, духовність архітектури та з інших актуальних питань громадського, соціального, культурного й політичного життя.

Головні відзнаки та нагороди:

  • Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ (2005) і ІІ ступеня (2008)
  • Кавалер ордена Капітули «Ї» «За інтелектуальну відвагу» (2005)
  • Пластовий Орден Вічного Вогню в золоті (2006)
  • Відзнака Фундації Омеляна та Тетяни Антоновичів (2007)
  • Почесний громадянин міста Львова (2007)
  • Кавалер ордена Академічних пальм (нагорода Міністерства вищої освіти і науки Франції, 2008).