Це питання стало предметом обговорення під час засідання ВРЦіРО, яке відбулося 27 січня 2021 року у Києві під головуванням Митрополита Епіфанія, Предстоятеля Православної Церкви України, повідомляє Інститут релігійної свободи.
Головуючий у ВРЦіРО висловив переконання, що загалом вакцинація не суперечить релігійним доктринам. Водночас релігійні діячі не можуть взяти відповідальність за ефективність і безпечність відповідної медичної процедури. Тому остаточний вибір має зробити кожна людина для себе окремо, вивчивши інформацію, надану відповідними фахівцями МОЗ та інших державних установ України.
Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, наголосив, що питання вакцинації – це не релігійна, а медична проблема. Релігійні діячі не повинні бути промоутерами цього, бо це є в компетенції медичних працівників, які повинні всебічно інформувати співгоромадян про переваги і ризики вакцинації. Головне, щоб вакцинація була добровільною, ефективною та доступною.
Він сказав, що ключовим є те, щоб держава забезпечила громадянам вільний вибір: як то вакцинуватися чи ні, а також – якою саме вакциною. За словами Глави УГКЦ, вибір вакцини важливий не лише з точки зору її ефективності та безпечності, а також і технології її створення, адже деякі вакцини створюються у спосіб, який порушує значні етичні питання.
Окрім цього, глави і повноважні представники різних конфесій підвели підсумки співпраці протягом минулого року в рамках проєкту «Зупини насильство!», а також окреслили актуальні напрямки подальшої спільної діяльності в напрямку запобігання та протидії насильству в сім’ях.
Під час засідання Старший єпископ Церкви християн віри євангельської України Михайло Паночко порушив питання виховання дітей і молоді на високих моральних засадах. Він зауважив, що чимало вчених, викладачів і батьківських об’єднань закликають МОН України сприяти подальшому впровадженню у школах предметів духовно-морального спрямування («Християнської етики» та інших). Глави конфесій погодилися про необхідність окремої зустрічі з Міністром освіти і науки України для обговорення розвитку взаємодії в цій сфері.
Члени ВРЦіРО також проаналізували стан виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо вирішення актуальних питань державно-церковних відносин, виданого у листопаді 2020 року. У обговоренні цього питання взяли участь голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан та завідувач відділу з питань релігій, забезпечення права громадян на свободу світогляду і віросповідання Секретаріату Кабінету міністрів України Андрій Юраш.
Відповідно до Положення про ВРЦіРО, головування у Раді Церков на наступний піврічний період перейшло до Блаженнішого Святослава, Глави Української Греко-Католицької Церкви.