Делегація релігійних лідерів зі США, Великобританії, Польщі, Італії прибула в Київ 24 травня. Молитовна місія стартувала з Варшави і триватиме в Україні до 26 травня. Релігійні діячі спільно молитимуться за припинення агресії Росії проти України, бомбардувань українських міст та за справедливий мир.
Цей візит - це відповідь на заклик мера Києва Віталія Кличка.
Так, у березні Віталій Кличко звернувся до релігійних лідерів світу із закликом приїхати до Києва: «Я звертаюся до духовних лідерів світу з проханням зайняти позицію та взяти на себе моральну функцію, яка покладається на них, і з гордістю взяти на себе відповідальність за мир», – сказав Кличко.
«...Приїжджайте до Києва, щоб показати свою солідарність з українським народом. Щоб показати співчуття та об’єднатися в дусі гармонії, якої потребує моя країна та весь світ. Зробимо Київ столицею людяності, духовності та миру», - закликав мер.
Тому сьогодні до Києва прибуло понад десяток лідерів та віруючих різних релігій, щоб взяти участь у молитві, пастирському супроводі та роздачі гуманітарної допомоги. У часі цієї місії відбудуться також зустрічі з миротворцями, релігійними та політичними лідерами України.
«Ми тут, щоб вимагати припинення бомбардувань українських міст, — сказав доктор Матеуш Піотровський, один із організаторів місії і експерт Польського інституту міжнародних відносин . — Ми хочемо зробити внесок у зміцнення гуманітарних коридорів. Ми також сподіваємося, що втручання релігійних лідерів у формі молитов за справедливий мир в інших містах, яким загрожує бомбардування, може стати важливим інструментом розбудови миру – в Україні та в інших місцях. ”
Сьогодні у Бабиному Яру та в середу о 12:00 (полудень) у Києві відбудуться міжрелігійні молебні.
Д-р Джо Бейлі Уеллс, англіканський єпископ Доркінга, Великобританія, який предствляє у делегації Церкву Англії, сказав: «Для мене велика честь прийняти запрошення поїхати до Києва помолитися за мир. У мене зараз немає більшої молитви в серці, ніж за справедливий мир в Україні. Я вважаю це величезним привілеєм, якщо зможу піднести цю молитву разом з міжконфесійною групою релігійних лідерів, які, незважаючи на наші розбіжності, навіть через наші відмінності, повністю сповнені рішучості стояти разомі молитися заради миру», — сказав єпископ.
До делегації приєднається Імам Ях’я Паллавічіні, президент COREIS (Ісламська релігійна громада – Італія) і координатор EULEMA, Меджлісу лідерів мусульман Європи. «Нам потрібно разом навчитися, як розробити надійну модель міжрелігійної співпраці для постраждалої душі Європи. Євреї, християни та мусульмани на Заході, які разом відвідують благословенну землю та народ України, мають ділитися священним пошуком правди та миру через смиренне служіння справедливості, щоб запобігти звірствам і відсутності чесності в нашому братстві», — сказав імам.
Максим Рабинович, генеральний директор Меморіального центру Голокосту Бабиного Яру, що приймає делегацію в Києві, наголосив: «Протягом п’яти років наш Меморіальний центр вивчає історію Голокосту, щоб запобігти геноцидам та зміцнити людську гідність. Ми віддані цій меті сьогодні, зокрема, коли мирні українські міста потерпають від обстрілів, багато будинків мирних жителів знищено, так багато людей катують і вбивають у варварський спосіб. Ми щиро віримо, що об’єднання лідерів із різних сфер – релігії, політики, науки, культури – може показати шлях, як зупинити агресію Путіна, зберегти життя та відновити мир».
Учасники молитовної місії , які представляють міжнародну спільноту релігійних лідерів світу, планують звернутися до російської влади із закликом надати можливість у Москві провести молитовне чування за справедливий мир.