• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Релігійні лідери світу у Ватикані закликали людство якнайшвидше досягти нульового рівня викиду парникових газів...

Релігійні лідери світу у Ватикані закликали людство якнайшвидше досягти нульового рівня викиду парникових газів

04 жовтня, 16:06
Світові
Релігійні лідери світу у Ватикані закликали людство якнайшвидше досягти нульового рівня викиду парникових газів - фото 1
У понеділок, 4 жовтня 2021 р., у Ватикані відбулася зустріч «Віра та наука: на шляху до COP26», яку організували посольства Великобританії та Італії при Святому Престолі спільно зі Святим Престолом. На зустріч зібралися релігійні лідери (серед них Папа Франциск, Патріарх Варфоломій) та вчені для того, аби обговорити теми кліматичних змін.

Учасники зустрічі підписали «Звернення релігійних лідерів до COP26», інформує Радіо Ватикану.

Цей документ виданий до Конференції ООН з питань клімату COP26, що відбуватиметься в Ґлазґо від 1 до 12 листопада 2021 року. У ньому звучить заклик якомога швидше досягти нульового рівня викиду парникових газів, а також профінансувати скорочення цих викидів в найбідніших країнах: «Всі уряди повинні вжити курс на обмеження зростання середньосвітової температури до 1,5 ° C понад доіндустріальних рівнів».

За словами Єпископа Риму, кожна істота на землі залежить від інших, відповідно до закону, вкладеного Богом на благо всього творіння. Визнання такого взаємозв'язку означає не тільки усвідомлення шкідливих наслідків наших безвідповідальних дій, але і визначення нових, ефективних моделей поведінки і рішень.

Зміна екологічного курсу повинна також підживлюватися вірою, духовністю і «рушійною силою любові», яка не має культурних, політичних і соціальних кордонів, переконаний Понтифік.

Він наголосив, що нашою спільною відповіддю має стати повага до творення, до ближнього, до себе і до Творця. Взаємна повага також дозволяє вірі і науці вести між собою ефективний діалог, орієнтований на турботу про природу, захист бідних, просування братства.

За словами Святішого Отця, саме взаємна повага має стати найважливішою характеристикою загального шляху, який приведе до майбутньої конференції про зміну клімату COP26. Наша планета має гостру потребу в ефективних відповідях на безпрецедентну екологічну кризу і кризу цінностей в суспільстві, і ці відповіді повинні подарувати конкретну надію для майбутніх поколінь.