Згідно з глобальним опитуванням, проведеним дослідницьким центром Pew Research, найбільш релігійні регіони світу зосереджені в субсахарській Африці, Латинській Америці та на Близькому Сході-Північній Африці, тоді як найменш релігійні – в Європі та Східній Азії.
Дослідження проводилося протягом півтора десятиліття з 2008 по 2023 рік у 102 країнах. Респондентам було поставлено два ключові питання: “Наскільки важлива релігія у вашому житті?” та “Як часто ви молитеся?”. Про це повідомляє Слово про слово з посиланням на evangelicalfocus.com.
Згідно з результатами опитування, щонайменше 90% дорослих в таких країнах, як Сенегал, Малі, Танзанія, Гвінея-Бісау, Руанда та Замбія, вважають релігію дуже важливою у своєму житті.
На противагу цьому, “люди майже у всіх європейських країнах, де проводилося опитування, є серед тих, хто найменше вважає релігію важливою”.
У таких країнах, як Естонія, Чехія, Данія, Швейцарія, Велика Британія, Швеція, Латвія та Фінляндія, лише 10% або менше дорослих вважають релігію пріоритетом.
У Південній та Південно-Східній Азії “така закономірність не настільки виражена, як у субсахарській Африці та Європі”, зазначає Pew Research. Майже всі дорослі (98%) в таких країнах, як Індонезія, надають релігії великого значення, тоді як “набагато менша частка в Сінгапурі (36%) та В’єтнамі (26%) дотримується такої думки”.
У Сполучених Штатах відсоток людей, які вважають релігію дуже важливою у своєму житті, нижчий за середній показник 102 країн (42% проти 55%).
Дорослі в Латинській Америці є серед тих, хто найчастіше молиться щодня, зокрема в Гватемалі та Парагваї (82%), а також у Коста-Риці та Гондурасі (78%).
У Європі лише Туреччина (60%) перевищує середній показник, тоді як в Естонії, Чехії, Данії, Швейцарії, Великій Британії, Німеччині та Австрії менше 10% дорослих моляться щодня.
Крім того, в жодній країні Східної Азії, де проводилося опитування, більше 21% дорослих не моляться щодня.
Опитування також показує, що близько 45% американців моляться щодня, що “майже ідентично середньому показнику в 46% по 102 країнах”.