Релігієзнавці допустили безліч помилок, - експерт про сімферопольську «справу Хізб ут-Тахрір»

28.09.2021, 10:15
Релігієзнавці допустили безліч помилок, -  експерт про сімферопольську «справу Хізб ут-Тахрір»

У Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону (Росія) допитали свідків захисту у сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір».

За даними адвоката Едема Семедляєва, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник, заступник директора Інституту сходознавства імені А.Кримського НАН України Данило Радівілов розкритикував релігієзнавчу експертизу, проведену під час слідства Мухаммедом Заріповим із Казанського міжрегіонального центру експертиз, вказавши на «велику кількість помилок».

Про це Крим.Реалії повідомили в громадському об'єднанні «Кримська солідарність».

«Експерт, який повинен знати імена релігійних діячів, пророків, ісламських вчених, не виправляв помилки, а передруковував, як у стенограмі, що показує рівень релігієзнавчої експертизи», – процитував Семедляєв роботу незалежного фахівця.

Адвокат повідомив об'єднання, що висновок був внесений у матеріали кримінальної справи.

«Сподіваюся, що суд прийме ці зауваження і зрозуміє, що в справах цих хлопців немає нічого спільного, пов'язаного з тероризмом», – наголосив він.

Співробітники ФСБ, МВС Росії та Росгвардії 27 березня 2019 роки провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, у тому числі представників громадського об'єднання «Кримська солідарність». Всього затримали 24 осіб. 27 і 28 березня 2019 року російський райсуд Сімферополя заарештував усіх затриманих.

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв'язнями 24 кримськотатарських активістів, затриманих російськими силовиками 27 березня 2019 року в Криму.

Кримські «справи Хізб ут-Тахрір»

Представники міжнародної ісламської політичної організації «Хізб ут-Тахрір» називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії та в окупованому нею в 2014 році Криму. Верховний суд Росії заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, включивши до списку об'єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їх переслідування мотивованим за релігійною ознакою. Адвокати зазначають, що переслідувані у цій справі російськими правоохоронними органами – переважно кримські татари, а також українці, росіяни, таджики, азербайджанці та кримчани іншого етнічного походження, які сповідують іслам. Міжнародне право забороняє запроваджувати на окупованій території законодавство держави-окупанта.

Читайте також
Держава Уряд вніс зміни до Порядку державного визнання документів про вищу духовну освіту
28 вересня, 14:55
Держава Нардеп закликав СБУ перевірити Зимненський монастир на предмет зв'язків з Медведчуком
28 вересня, 14:35
Держава У Криму засудили представників "Свідків Єгови" до шести років ув’язнення
28 вересня, 13:04
Держава Прокуратура вимагає повернути в державну власність ще одну церкву на Черкащині
28 вересня, 09:20