Created with Sketch.

Релігійне виховання у школі має проводитися на добровільній основі, - учасники міжрелігійного форуму

23.05.2012, 10:23

В рамках міжнародного тижня подружжя за ініціативою «Асоціації багатодітних сімей Севастополя» 22 травня відбувся унікальний за свою значимістю захід – міжрелігійний круглий стіл, участь якому взяли католики, православні, протестанти і мусульмани.

В рамках міжнародного тижня подружжя за ініціативою «Асоціації багатодітних сімей Севастополя» 22 травня відбувся унікальний за свою значимістю захід – міжрелігійний круглий стіл, участь якому взяли католики, православні, протестанти і мусульмани. Як повідомляє кореспондент РІСУ Олег Савченко, у Севастополі не часто вдавалося поєднати за одним столом представників різних конфесій та релігій.

Головне питання, яке винесли учасники на обговорення, стосувалося ролі Церкви в побудові благополучної родини, як осередку суспільства і союзу благословенного Богом. Виходячи з цього, в поле зору потрапили такі важливі питання, як релігійне виховання в школі, проблема абортів, профілактика конфліктів у сім'ях, де батьки відносять себе до різних релігій. В ході обговорення з більшості питань спостерігалося єдність думок учасників круглого столу із зазначених питань. Зокрема, про введення в шкільну програму релігійного виховання і основ релігії, представники різних Церков ы релыгый висловили думку, що проводитися воно повинно тільки на добровільних засадах і у вигляді факультативу. При цьому кожна релігія і християнство, і мусульманство можуть звертатися конкретно до дітей прихильників своєї віри, уникаючи насильницького прищеплення певного світогляду дітям, батьки яких зараховують себе до іншої релігії.

Настоятель римо-католицької громади святого Климента о. Юрій Зиминский навів приклад Польщі, де в обов'язковому порядку введено вивчення основ християнської релігії. За словами священика у деяких молодих людях, це викликало протест, враховуючи психологію підліткового віку і як наслідок заперечення істин, що викладаються. Все це поставило питання про доцільність такого підходу до християнського виховання в державі. Тому оптимальним підходом для України повинні стати добровільні факультативні заняття.

Щодо введення у шкільну програму предмета етика, то, як наголосив настоятель Свято-Володимирського собору УПЦ (МП) - усипальниці адміралів у Севастополі о. Олексій Тупиков головним завданням є прищеплювати повагу до ближнього, відповідно до біблійними заповідями. Енвер Ресульев голова мусульманської громади «Мюневвер» та Юрій Руденко - пастор євангельської церкви «Божий горизонт» розповіли про досвід їх громад в проведенні дитячих таборів у літній період. Без примусу і в ігровій формі діти могли ознайомитися з основами релігій ісламу і християнства, бути під наглядом дорослих під час шкільних канікул. За словами учасників круглого столу, батьки неодноразово зверталися до них, розповідаючи про позитивні зміни, що відбулися в характері їх дітей і дякуючи за виконану роботу.

У питанні законодавчого заборони абортів, всі представники конфесій продемонстрували одностайність. Учасники підкреслили, що необхідно пам'ятати про можливі соціальні наслідки даного кроку, але це в жодному разі не заперечує необхідності цього закону.

На завершення ж круглого столу була прийнята спільна резолюція, підписана всіма учасниками обговорення, яка містить заклик до молодих сімей міста, зберігати любов один до одного та піклуватися про свою, даровану Богом, половинку.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46