• Головна
  • Новини
  • Релігійні діячі Донбасу закликають молитися за мир і неподільність України...

Релігійні діячі Донбасу закликають молитися за мир і неподільність України

15.03.2014, 18:11
Релігійні діячі Донбасу закликають молитися за мир і неподільність України - фото 1
У прес-центрі Донецької облдержадміністрації 14 березня відбулася прес-конференція Ради Церков і релігійних організацій Донецької області. Її представники звернулися до народу України з приводу подій, що відбуваються в нашій країні.

У прес-центрі Донецької облдержадміністрації 14 березня відбулася прес-конференція Ради Церков і релігійних організацій Донецької області. Її представники звернулися до народу України з приводу подій, що відбуваються в нашій країні.

Про це повідомила Gazeta.ua.

Світлини з Facebook-сторінки Ігоря Козловського

«У цей складний для України час політичні лідери сусідньої держави, нехтуючи міжнародно-правовими зобов'язаннями і порушуючи всі міжнародні договори, які є гарантією міжнародної безпеки, підштовхують наш багатостраждальний народ у прірву війни і розколу України. Ці дії є міжнародним злочином проти людяності, прав і свобод народу, який обрав свій шлях розвитку і свою історичну долю», — йдеться у зверненні, під яким підписалися представники різних конфесій.

«Ми звертаємося до всього народу України з проханням почути наш голос, який звучить з її східних територій. Ми всі різні, але ми єдиний народ! Ми маємо різні світоглядні позиції, відносимося до різних релігійних конфесій, у нас різні культурні пріоритети, національні обличчя, ми спілкуємося різними мовами. Серед нас є українці і росіяни, євреї та кримські татари, греки і вірмени і багато інших національностей. Але ми всі хочемо одного — миру і спокою, згоди і свободи в єдиній, неподільній Україні. У нас одна рідна земля — земля Україна!», — наголошується в тексті.

Духовні лідери готові до діалогу заради цілісності України.

«Ми прагнемо миру і схиляємо коліна і молимося Всевишньому, який є Богом всіх народів, про єдність, бо з Ним сила, яку не здолати. Ми відкриті до діалогу і праці заради того, щоб Схід і Захід, Південь і Північ України були разом у єдиній сім'ї на квітучих землях нашої країни», — заявили представники релігійних конфесій Донеччини.

Рада Церков і релігійних організацій Донецької області закликає всіх людей доброї волі, усіх небайдужих молитися за мир, спокій, цілісність і єдність нашої країни, за мирний шлях врегулювання будь-якого військового протистояння і працювати разом над розвитком нашої Вітчизни.

«У нас одна спільна мета — вільний і високодуховних народ, орієнтований на моральні і духовні цінності, громадянське зріле і відкрите до діалогу суспільство і демократична правова держава Україна, яка сама вільно обирає свій історичний шлях! Досить кровопролить! Земля наша стогне від крові, розбрату і насильства. Нам необхідна ціннісна і змістовна єдність нашого народу. В єдності наша сила! Ми сильні тільки тоді, коли ми разом!», — наголошується у зверненні.

Ради Церков і релігійних організацій Донецької області представляли секретар Ради — голова комісії у справі єдності християн Донецько-Харківського екзархату УГКЦ о. Тихон Кульбака, муфтій Духовного управління мусульман України "Умма" Саїд Ісмагілов, проректор Донецького християнського університету Олег Штейн і президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних відносин Ігор Козловський.

Молитва за Україну в Донецьку

Нагадуємо, що з 4 березня у Донецьку стартував Міжконфесійний молитовний марафон за єдність, мир і злагоду в Україні «Молись за Україну», ініціатором якого є Рада християнських Церков Донецька і Донецької області. Щоденно до 19 квітня на площі Конституції міста Донецька з 18.00 по 19.00 віруючі люди різних конфесій і віросповідань моляться за мир і єдність в українському суспільстві, за територіальну цілісність нашої Батьківщини. Як повідомив РІСУ о. Тихон Кульбака, акція носить суто релігійний характер і вільна від будь-яких політичних гасел і прапорів.

Молитва за Україну в Донецьку