Created with Sketch.

Релігійні організації мають право надавати соціальний захист бездомним – Закон України

26.01.2011, 15:26

Набула чинності нова редакція Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» № 2623-IV від 2.06.2005 р. Ухвалені зміни закріпили право релігійних організацій брати участь у реінтеграції бездомних осіб та створювати задля цього заклади для їх соціального захисту.

Набула чинності нова редакція Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» № 2623-IV від 2.06.2005 р.

Ухвалені зміни закріпили право релігійних організацій брати участь у реінтеграції бездомних осіб та створювати задля цього заклади для їх соціального захисту, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Відповідно до статті 18 Закону забезпечувати реінтеграцію бездомних осіб можуть юридичні особи, створені відповідно до законодавства (недержавні суб'єкти), зокрема і релігійні організації.
 
Обов’язок по організації роботи з профілактики бездомності, соціального захисту бездомних осіб та їх реінтеграції, здійснення контролю за діяльністю суб'єктів, що надають послуги цій категорії осіб, покладений на центральні та місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 19 оновленого Закону релігійні організації можуть створювати заклади соціального захисту для бездомних осіб.

Перелік таких закладів теж зазнав розширення, який тепер включає: будинок нічного перебування; центр реінтеграції бездомних осіб; соціальний готель; та інші заклади, що надають послуги бездомним особам. Крім цього, можуть бути засновувані центри комплексного обслуговування бездомних осіб, в тому числі зі структурними або відокремленими підрозділами різного профілю.

Закон також передбачає функціонування закладів соціального захисту для безпритульних дітей. До них відносяться: притулок для дітей служби у справах дітей; центр соціально-психологічної реабілітації дітей; соціально-реабілітаційний центр (дитяче містечко).

Слід зауважити, що Закон не визначає коло можливих засновників закладів для безпритульних дітей. При цьому їх діяльність буде здійснюватись відповідно до типових положень, затверджених
Кабінетом Міністрів України.

Нова редакція Закону визначає, що органи місцевого самоврядування та місцеві органи виконавчої влади можуть надавати на конкурсних засадах бюджетні кошти для здійснення об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями недержавної форми власності заходів, спрямованих на соціальний захист бездомних осіб і безпритульних дітей.

У цих положеннях статті 29 Закону релігійні організації прямо не вказані. Водночас це не виключає можливість фінансування державного замовлення з реінтеграції бездомних, виконуваного ними.

Нова редакція Закону України «Про основи соціального захисту бездомних громадян і безпритульних дітей» була ухвалена парламентом 21 грудня 2010 року у якості Закону № 2823-VI та набула чинності 18 січня 2011 року після офіційної публікації.

Читайте також
Світові У Таджикистані під час рейду затримали 1,5 тис. осіб, які займалися «чаклунством та ворожінням»
Сьогодні, 17:02
Православні Предстоятель УПЦ МП Онуфрій відзначає 80-річчя
Сьогодні, 15:53
Суспільство Путінська “мирна угода” передбачала захист інтересів УПЦ МП
Сьогодні, 14:35
Суспільство На ТОТ Херсонщини аграрний бізнесмен став співзасновникам релігійної організації РПЦ
Сьогодні, 14:06