Режим в Нікарагуа заборонив священикам, які були на СДМ, повертатися додому

17.08.2023, 09:16
Світові
Режим в Нікарагуа заборонив священикам, які були на СДМ, повертатися додому - фото 1
Диктаторський режим Даніеля Ортеґи заборонив двом священикам повертатися до Нікарагуа з Лісабона, де вони брали участь у Світовому дні молоді.

Як повідомила юристка і дослідниця порушення прав людини Марта Патрісія Моліна, отець Томас Серхіо Самора Кальдерон і отець Вільям Мора були членами нікарагуанської делегації СДМ, що проходили у Лісабоні з 1 по 6 серпня. Про це інформує CREDO.

«Священик Томас Серхіо Самора Кальдерон, душпастир парафії Господа Чудес, що належить до дієцезї Леон, відвідав СДМ у Лісабоні. Сьогодні, після його повернення, влада заборонила йому в’їзд до Нікарагуа, — написала Моліна у соцмережі Х, раніше відомій як Твіттер. — Громада вражена цією новиною, бо він був активним священиком, дуже близьким до свого народу».

Юристка повідомила, що отець Вільям Мора, душпастир парафії Христа Царя-Убу Норте Пайвас дієцезії Сіуна, відповідальний за духовне служіння молоді, теж отримав заборону на повернення додому.

«Він провадив активне душпастирство у своїй парафії, яка зараз не знає, що робити без свого пастиря», — написала Моліна.

Газета «La Prensa» повідомила, що протягом останніх місяців диктаторський режим Даніеля Ортеґи та його дружини Росаріо Мурільйо заборонив в’їзд до країни «понад півдюжині священиків і мирян, більшість із яких є громадянами Нікарагуа».

Раніше Марта Моліна оприлюднила звіт «Нікарагуа: переслідувана Церква?», згідно з яким за останні п’ять років режим Ортеґи скоїв принаймні 529 нападів на Церкву, 90 з них — у 2023 році. У березні цього року влада вислала з країни дипломатичного представника Святого Престолу. У країні триває політика замороження рахунків дієцезій і навчальних закладів, підпорядкованих Католицькій Церкві, а також вигнання релігійних згромаджень з подальшою конфіскацією майна. У липні режим повторно заарештував єпископа Альвареса, відомого критика комуністичної диктатури, який відмовився поїхати у вигнання. Його подальша доля наразі невідома.