Римо-католицькі єпископи України спільно молились за жертви Голодомору

28.11.2020, 10:17
Католики
Римо-католицькі єпископи України спільно молились за жертви Голодомору - фото 1
28 листопада, в день молитов за жертви Голодомору, єпископи РКЦ в Україні зібрались о 8.00 в каплиці реколекційного дому Львівської Архидієцезії в Брюховичах, щоб спільно молитися за трагічно загиблих від геноциду та їхні родини.

Про це інформує сайт Львівської архидієцезії РКЦ в Україні.

«Поминаючи жертви цього страшного геноциду, молімося за всіх, хто загинув від голодної смерті, – закликав Львівський митрополит Мечислав Мокшицький. - Просімо у Всевишнього Господа, щоб вони удостоїлися небесної трапези, в якій не відчуватимуть жодної нестачі. Будьмо також уважні споживаючи щодень насущний хліб та прошу Вас докладайте зусилля для того, щоб не марнувати даної нам з руки Божого провидіння їжі. Маючи вдосталь поживи діліться з тими, хто її не має».

Голодомор – геноцид в 1932 – 33 роках привів до жахливої смерті щонайменше 3,9 мільйона невинних людей в Україні та кількість жертв у всьому СРСР оцінюють у близько сім мільйонів.

На їх вшанування о 16.00 оголошується, традиційно, Національна хвилина мовчання в пам’ять жертв Голодомору, після якої розпочинається Акція «Запали свічку пам’яті».

Також у храмах Львівської архідієцезії РКЦ проводиться поминальний передзвін від 16:00 год. до 16:10 на згадку про трагічні події. На вшанування пам’яті усіх загиблих в роки Голодомору в Україні запалюють свічки. Свічки запалюють біля меморіалів і пам’ятників жертвам Голодомору, на центральних площах і вулицях населених пунктів, а також на підвіконнях осель.